فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

همایش نکوداشت ایثارگران شهرستان کوار برگزار شد

همایش نکوداشت ایثارگران شهرستان کوار با حضور مسئولین و خانواده ایثارگران شهرستان در مصلی چهارده معصوم (ع) شهر کوار برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، عصر امروز (یکشنبه) همایش نکوداشت ایثارگران شهرستان کوار همزمان با سایر نقاط استان با حضور اشکان کاظمی فرماندار شهرستان، حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار، ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، زارع بخشدار طسوج، فریدونی شهردار کوار، ناصری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ، تنی چند از اعضای شورای اداری ، خانواده ایثارگران شهرستان، بسیجیان و ... در مصلی چهارده معصوم (ع) شهر کوار برگزار شد. 

حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار در ابتدا ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای آتش نشانان، که در در دوران دفاع مقدس در هفتمین روز آغازین فصل خزان ، درپالایشگاه آبادان بسان پروانه سوختند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند؛ گفت: پیروزی ما در دشوارترین وضعیت ها ،همچون شکسته شدن حصر آبادان و آزاد سازی خرمشهر  و نیز پیروزی در جنگ هشت ساله تنها بواسطه تبعیت از ولایت بود.

وی  اظهار داشت: جنگ تحمیلی از یک طرف جنایت دشمن را به تصویر می کشید و از سوی دیگر آفرینش ارزش ها توسط شهدا و ایثارگران را به رخ  می کشد.

امام جمعه کوار سپس با اشاره به پانصد شهید گلگون کفن شهرستان کوار ،ادامه داد: کارنامه پرافتخار پانصد شهید و هزاران رزمنده و ایثارگر و ده ها آزاده باید حفظ گردد و به نسل های آینده نیز منتقل گردد.

گشول در ادامه به توطئه های دشمنان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: دشمن می خواهد با ترویج فساد ،اعتیاد، فحشا ، طلاق، بی بند و باری و فرقه سازی و نیز ایجاد اختلافات مذهبی و سیاسی ،جامعه و ارزش های ما را تهدید کند . بنابراین همگی ما باید با روشنگری ، برای حفظ وحدت و ارزش هایی که بواسطه خون شهدا پایدار مانده است ، در آستانه اربعین و در آستانه انتخابات، مراقب توطئه های تفرقه انگیز دشمنان باشیم.    

گفتنی است سردار حمیدی میهمان ویژه این مراسم بود که با روایتگری دفاع مقدس ، به مراسم رنگ و بویی معنوی بخشید. همچنین در پایان این مراسم از یک خانواده شهید،یک جانباز بالای 70 درصد، یک آزاده و یک رزمنده به نیابت از خانواده ایثارگران شهرستان تجلیل بعمل آمد.

این مراسم با همت سپاه ناحیه مقاومت بسیج کوار و فرمانداری و همکاری شهرداری کوار، اتاق اصناف، صنعت ،معدن و تجارت شهرستان، بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخشداری مرکزی برگزار گردید

تاریخ ایجاد خبر : مهر 07، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 38 بازدید