فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

طرح‌های توسعه مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد، شامل تولید آهن اسفنجی و گندله‌سازی به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌ جمهوری به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از طرح‌های توسعه مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد با دستور رئیس‌جمهوری

❇️طرح‌های توسعه مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد، شامل تولید آهن اسفنجی و گندله‌سازی به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رئیس‌ جمهوری به بهره‌برداری رسید.

✍🏻 به گزارش روابط عمومی‌ فرمانداری شهرستان کوار ، در ارتباط ویدئو کنفرانس با ریاست جمهوری‌‌ و در مراسمی با حضور دکتر اسماعیلی معاون امور معدنی وزارت صمت، عنایت اله رحیمی استاندار فارس، اشکان کاظمی فرماندار کوار، رحیمی نماینده مردم کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه شهرستان، ناهید معاون فرماندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان طرحهای ‌توسعه مجتمع صنعتی ذوب‌آهن پاسارگاد، شامل تولید آهن اسفنجی و گندله‌سازی به بهره‌برداری رسید.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی که فروردین‌ماه ۱۳۹۶ در سفر به شیراز و در ارتباط ویدیوکنفرانس، دستور آغاز عملیات ساخت این دو طرح را صادر کرده‌ بود، پنجشنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹ در ارتباط ویدیو کنفرانس دیگر از مجموعه حافظیه نهاد ریاست‌جمهوری، این طرح‌های توسعه را افتتاح کرد.

رئیس‌جمهوری از این طرح به عنوان "کار عظیم" یاد و به همین خاطر از تلاش‌های سرمایه‌گذار بخش خصوصی، مهندسان و کارگران ایرانی در بهره‌برداری از این طرح قدردانی کرد.

💠گام نخست، تولید فولاد
بنا بر اعلام داریوش اسماعیلی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حاضر در محل اجرای پروژه، واحد تولید فولاد این مجتمع با ظرفیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن در سال، سال ۱۳۹۲ به‌بهره برداری رسید.
برای اجرای گام نخست این طرح، ۶۹ میلیون یورو و ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفت که اشتغالزایی مستقیم برای یک هزار و ۱۹۳ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم برای حدود ۱۲ هزار نفر را در پی داشت.در سال ۹۸ نیز واحد گاززدایی و کربن‌زدایی در خلأ این کارخانه به بهره‌برداری رسید.

💠گام دوم، تولید آهن اسفنجی
گام دوم این مجتمع در قالب تولید آهن اسفنجی به ظرفیت سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه جاری با دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
این مرحله از توسعه مجتمع با سرمایه‌گذاری ۱۳۹ میلیون یورو و ۱۹۹ میلیارد تومان در مدت حدود سه سال به پایان رسید تا یک هزار و ۸۷۰ نیروی جدید در این بخش مجتمع مشغول به کار شوند و به صورت غیرمستقیم نیز ۲۰ هزار نفر از مواهب اشتغال این طرح بهره‌مند شدند.

💠*گام سوم، گندله‌سازی *
سومین و چهارمین مرحله توسعه این مجتمع شامل بخش‌های گندله‌سازی و کنستانتره است که پنجشنبه ۱۹ تیرماه، بخش گندله سازی به بهره‌برداری رسید و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نوید بهره‌برداری از بخش کنستانتره در صورت تامین منابع معدنی مورد نیاز را مطرح کرد.
ظرفیت تولید گندله این مجتمع که امروز پنجشنبه به بهره‌برداری رسید، سالانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تن و ظرفیت تولید سالانه بخش کنستانتره در زمان افتتاح دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن بود.
برای اجرای این مرحله از توسعه این مجتمع نیز ۱۴۱ میلیون یورو و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و تجهیزات توسط بخش خصوصی از خارج کشور تامین شده است.

💠دکتر عنایت آله رحیمی در مراسم بهره‌ برداری از طرح توسعه فولاد پاسارگاد در شهرستان کوار با ابراز خرسندی از اجرای این طرح گفت: این طرح تا کنون بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری داشته و در فاز دوم آن تولید گندله و آهن اسفنجی با سرمایه گذاری 5 هزار میلیارد تومانی انجام شده است.

وی افزود: اشتغالزایی این طرح به صورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از 12 هزار نفر خواهد بود و ما امیدواریم تا با تکمیل صنایع پایین دستی آن ، چرخه تولید و بهره برداری از این طرح عظیم تکمیل شود.
نماینده عالی دولت در استان ارز آوری بالا را از مزیت های این صنعت دانست و گفت: تسهیل در امور اجرایی این صنعت در دستور کار مسئولان امر قرار دارد.

❇️گفتنی است با بهره‌برداری از کارخانه ذوب آهن پاسارگاد کوار برای سه هزار نفر به شکل مستقیم و ۱۵ هزار نفر به شکل غیر مستقیم ایجاد اشتغال می شود.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/04/19 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 285 بازدید