فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

شهید الله کرم کرمی

تاریخ تولد : 1322 محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: ماووت عراق

پیگیری پروژه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مرکز استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار،در نشست اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و کاظمی فرماندار شهرستان کوار با زمانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس پروژه های عمرانی حوزه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  مورد پیگیری قرار گرفت.

کاظمی فرماندار شهرستان کوار در ابتدای سخنان خود به همیاری و همدلی مردم و دهیاران اشاره نمود و گفت: سال گذشتهشهرستان کوار توانست بیشترین سهمیه قیر را در بین شهرستان های استان جذب نماید که همه مدیون تلاش های دهیاران وخودیاری های مردمی است که این خودیاری ها در تمام زمینه ها در حال انجام است. منتها آنچه بیش از هر موضوع دیگر باعثایجاد نگرانی در میان مردم و مسئولین شهرستان گردیده است افق طرح هادی 16 روستای بزرگ این شهرستان است که همگی نیازبه بازنگری دارد.

وی تصریح کرد: از آنجا که شغل اکثر مردم این شهرستان دامپروری و کشاورزی است ،اهالی به اقتضای شغل خود مجبورند که درهمان سطح روستا بمانند و این امر با توجه به پایان یافتن افق طرح هادی موجب گردیده ساخت و سازهای غیر مجاز در اطرافروستاها روز بروز گسترده تر شود که خدمات رسانی به آنها را با مشکل مواجه می کند و خود زمینه ساز بروز بسیاری از نارضایتی ها در میان اهالی گشته است ؛ بنابراین به جد خواستار انجام بازنگری طرح هادی این روستاها تا اواخر سال 98 هستیم.

فرماندار شهرستان ادامه داد: وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان کوار بسیار ناچیز است ولی با این وجود تلاش می کنیم که درخصوص اجرای این امر از سایر اعتباراتی که روانه شهرستان می گردد ،جهت کمک به اجرای این طرح مبلغی را تزریق نماییم ولی می طلبد که بنیاد مسکن استان نیز اعتباری را منظور نماید و بازنگری طرح هادی روستاها را به سرانجام برسانیم.

کاظمی نماینده عالی دولت در شهرستان کوار حل مشکلات زیرسازی مسکن محرومین شهر کوار را موضوع مهم دیگری خواند وگفت: طبق توافقات بعمل آمده بنا بر این امر قرار گرفت که تعداد 10 قطعه از زمین های مسکن محرومین توسط بنیاد مسکن استان به مزایده گذاشته شود و از درآمد موجود صرف زیرسازی معابر این مجموعه قرار گیرد تا بتوان از مشکلات اهالی این منطقه کاست؛ بر این اساس خواستار انجام این امر در کوتاهترین زمان ممکن هستیم تا بتوانیم قبل از فرا رسیدن فصل بارش ها زیرسازی لازم راانجام دهیم.زیرسازی و آسفالت ورودی شهر طسوج و تعیین راهکار اساسی در جهت حل بدهی پیمانکار پروژه ذکر شده، تعیین تکلیف وضعیت
اسکان عشایر جنب ذوب آهن پاسارگاد کوار ، جذب قیر رایگان در سال جدید در جهت جذب قیر رایگان ، حل مشکل مفاصا حساب دهیاران و ...از موضوعات دیگری بود که فرماندار شهرستان در این جلسه مطرح نمود.

در ادامه اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت تحریم ها و اقتصاد کشور گفت: با توجه به تحریم های موجود و مشکلات اقتصادی مردم امیدواریم که حداقل بتوانیم در بحث عمران و آبادی روستا ها در تکاپو باشیم و گامی اساسی برداریم.

وی به مهمترین مشکل مردم شهرستان کوار در حوزه بنیاد مسکن اشاره کرد و گفت: مهمترین خواسته روستائیان ما بازنگری طرح های هادی است که بیشتر آنها مدت زمانی از طرح افق توسعه آنها می گذرد و باید مورد توجه جدی واقع شود.بنابراین ما تلاش می کنیم که از اعتبارات در نظر گرفته شده برای سایر حوزه ها بکاهیم و به این حوزه تزریق نماییم و این مشکل را برطرف کنیم.

زمانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس خودیاری های مردمی و تلاش دهیاران شهرستان کوار در راستای جذب سهمیه قیر رایگان را ستودنی خواند و گفت: با توجه به مشارکت ها و خودیاری مردم و دهیاران در شهرستان کوارو تاکید بر اجرای پروژه های مشارکتی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آینده نیز حاضر به هرگونه همکاری در راستای اعطای سهمیه جذب قیر رایگان به شهرستان کوار است.

وی در خصوص بازنگری طرح هادی روستاها اذعان داشت: مشکلات اعتباری و هزینه بالای اجرای این طرح مانعی اساسی بر سر راهاین مجموعه بود که با مساعدت اعتباری نماینده مردم و فرماندار شهرستان بنیاد مسکن استان نیز اعتباری را بدین منظور در نظرخواهد گرفت و تلاش می کنیم که تا پایان سال 98 اجرایی گردد.

زمانی افزود: اگهی به مزایده گذاشتن 10 قطعه مورد نظر مسکن محرومین انجام گرفته و به محض فروش قطعات مذکور کار زیرسازی معابر این منطقه را آغاز خواهیم کرد
.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در ادامه پیگیری تسویه حساب بدهی پیمانکار پروژه جاده ورودی اصلی شهر طسوج، رفع مشکل مفاصا حساب دهیاران در جهت جذب سهمیه قیر رایگان ، رفع موانع موجود در راستای اسکان عشایر جنب ذوب آهن پاسارگاد کوار را در دستور کار خود قرار داد
.

 
 
 
 
 

تاریخ ایجاد خبر : تیر 13، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 180 بازدید