فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

قاسم نامداری اکبرآبادی

تاریخ تولد : 1335 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: زبیدات

پیام تبریک مشترک امام جمعه شهرستان و فرماندار کوار به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور

حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه شهرستان و اشکان کاظمی فرماندار کوار با صدور پیام مشترک فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور را تبریک گفتند.


✍🏻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار متن پیام بدین شرح است :


امروز کتابخوانی و علم آموزی نه تنها یک وظیفه ملی، که یک واجب دینی است. (مقام معظم رهبری مدظله العالی)


کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. کتاب محصول تجربه های بشری و خلاقیت های ذهنی و آموخته های دراز مدت انسان است. بی شک ارج نهادن به کتاب و کتاب خوانی و ترویج این مهم در بین آحاد مردم می تواند در توسعه کشور تأثیر قابل ملاحظه ای داشته باشد و امروزه حتی در پرتو گسترش فناوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی و شبکه های مجازی، همچنان توسعه فرهنگی کشورها در گرو اهمیت دادن به کتاب و افزایش نرخ سرانه کتابخوانی است.

در اهمیت جایگاه والای کتاب و کتابخوانی در فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی همین بس که اهتمام دانشمندان ایران در کسب علم و نگارش آثار، کتاب های ارزشمند جهان شمولی را پدید آورده است که مایه فخر بشریت است و در دین مبین اسلام نیز معجزه جاودان آخرین سفیر الهی در کتاب آسمانی قرآن و با آیات نور با مضامین خواندن و نوشتن، تجلی یافت که نشان از اهمیت و حرمت قلم و کتاب خوانی در این آیین انسان ساز می باشد.

بر همین اساس لازم است که مسئولان فرهنگی نسبت به انجام برنامه ریزی و اقدام عملیاتی در راستای ترویج کتاب و کتاب خوانی و حضور فعال آحاد جامعه در کتابخانه های عمومی به عنوان مراکز رشد و بالندگی جامعه اقدام نمایند و می بایست از همه ظرفیت های فضاهای رسانه ای و تکنولوژی های روز بهره برد، تا زمینه های برقراری ارتباط گروه های هدف و کتابخوان را با فضاهای فیزیکی کتابخانه ها بیش از پیش فراهم کرد. از مردم عزیز نیز انتظار حضور در کتابخانه و استفاده از نعمت بی بدیل کتاب است، چرا که هرگاه شرایط رشد کتاب خوانی و افزایش حضور مردم به ویژه جوانان در کتاب خانه ها فراهم شده باشد، آن جامعه مراتب رشد و تعالی خود را طی خواهد نمود.

اینجانبان ۱۷ اسفند ماه که در تقویم رسمی کشور به نام سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی مزین گردیده است را به همه دست اندرکاران عرصه کتاب و کتابخوانی در شهرستان کوار، تبریک عرض نموده و امیدواریم با تلاش و جدیت مضاعف در عرصه کتاب و کتاب خوانی به عنوان ابزاری مطمئن و کارآمد در بهینه سازی فضای فرهنگی جامعه، بتوانیم جایگاه اصلی و عزت، احترام و افتخار واقعی ایران سرافراز را در میان جوامع توسعه یافته گسترش دهیم.

 

مجید گشول دره سیبی
امام جمعه شهرستان کوار

 

قاسم میرشکاری
امام جمعه اکبرآباد

 

اشکان کاظمی
فرماندار شهرستان کوار

تاریخ ایجاد خبر : 1399/12/17 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 10 بازدید