فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

پیام تبریک فرماندار کوار به مناسبت هفته هلال احمر

فرماندار کوار در پیامی فرارسیدن هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ را به تمامی اعضا و کارکنان این مجموعه شریف تبریک گفت.

✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ، اشکان کاظمی فرماندار کوار در پیامی، هفته ملی هلال احمر را به کارکنان، امدادگران، داوطلبان و جوانان عضو این جمعیت تبریک گفت.

متن پیام بدین شرح است:

خدمت در جمعیت هلال احمر افتخاری بزرگ است و بحمدالله اعضای فداکار خانواده ی بزرگ جمعیت، ارزش این موهبت الهی را به خوبی می دانند و در سخت ترین شرایط و بحرانی ترین لحظات در کنار همشهریان و هموطنان و همنوعان خود حاضر بوده اند و برای آسایش و رفاه آنها از آرامش و عافیت خود چشم می پوشند.

«در هر جامعه سازمان و نهادهایی وجود دارند که فلسفه وجودی و تأسیس آنها در زمان وقوع بحران و مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی شناخته می شود و وجود این نهادها برای حفظ صلح و آرامش در جامعه حیاتی است و این نهاد هلال احمر است که پرچم بشردوستی و صلح را در جامعه افراشته نگهداشته است.

هلال احمر فقط یک نام نیست، بلکه طلیعه یک نهضت و حرکت بالنده برای ساختن جهانی به دور از آلام، دردها و رنجهاست! آنجا که دستی یا نگاهی در طلب یاری باشد، دستان مهربان و نوع دوست اعضای جمعیت هلال احمر برای دستگیری و امدادگری مهیاست.

جمعیت هلال‌احمر ایران از زمان تأسیس منشأ برکات و خدمات برای ایرانیان بوده است، چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح و در بسیاری از صحنه ها فداکاری و ایثار امدادگران هلال‌احمر موجب نجات جان هزاران انسان شده است. همان طور که در مکتب اسلام نجات جان یک فرد نجات بشریت دانسته شده است، این مهم، در حوادث مختلف سال های اخیر از جمله سیل و زلزله عینیت بیشتری داشته و فداکاری و خدمت رسانی گسترده‌ و مطلوب رخ‌نمون کرده است.

اینجانب با درود به روح ملکوتی شهدای امدادگر و همه کسانی که در مسیری تحقق آیه شریفه «و من احیاها، فکانما احیاالناس جمیعا» جان پاک خود را برای نجات انسان های حادثه دیده فدا کردند، هفته هلال احمر را فرصت ارزشمندی برای پاسداشت فرهنگ خدمت صادقانه به مردم و بزرگداشت و ترویج روحیه ایثارگری در جامعه می دانم و ضمن تبریک ۱۸ اردیبهشت ماه آرزوی توفیق و خدمتگزاری بیشتر را از خداوند متعال برای جامعه بزرگ هلال احمر خواهانم.»


اشکان کاظمی
فرماندار کوار

تاریخ ایجاد خبر : 1399/02/18 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 28 بازدید