فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید دیلمیان

تاریخ تولد : کوار محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : کوار محل شهادت: کوار

پيام تبريك امام جمعه شهرستان و فرماندار كوار به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري

به مناسبت 15 اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی ، حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه شهرستان و اشکان کاظمی فرماندار كوار با صدور پیامی این روز را به همه فعالان منابع طبیعی ، حافظان و حامیان طبیعت تبریک و تهنیت گفتند.
 

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان كوار متن پیام بدین شرح است؛ 

به نام خدا

روز درختکاری نماد و نمود اُنس انسان با طبیعت و فرصت دوباره تعظیم در برابر خالق و تفکر در زیبایی های بی بدیل نظام آفرینش و بهانه‌ای است تا با کاشت درخت این نماد زیبا و با شکوه طبیعت قدمی برای حفظ محیط زیست برداشته و آنرا احیاء کنیم.

دین مبین اسلام، انسان را به کاشت درخت و توسعه فضای سبز ترغیب و تشویق نموده و آن را از صدقات برشمرده است به‌ نحوی‌ که پیامبر مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: « اگر شخصی درختی بکارد یا مزرعه‌ای را به زیر کشت ببرد و انسان‌ها، حیوانات یا پرندگان از آن بخورند، این کار صدقه‌ای از طرف آن شخص شمرده می‌شود. »

ایران اسلامی به لطف پروردگار، مملو از نعمت‌های طبیعی است و درخت هم یکی از بی‌شماران سرمایه‌هایی است که در اختیار داریم. اهمیت درختکاری تا به آنجا است که مقام معظم رهبری دامت برکاته هر ساله در روز درختکاری نسبت به کاشت نهال، اقدام می‌کنند تا مردم هم به پیروی از شایستگان، ادامه دهنده مسیر آنها باشند.

هفته منابع طبیعی و روز درختکاری فرصتی است تا این سنت حسنه را که از نیاکان ما برجای مانده است به فرزندان خود آموزش دهیم و به رسم میراث داری و امانت داری، در کاشتن حداقل یک اصله نهال در راستای حفظ و توسعه منابع طبیعی و گسترش زندگی بر این کره خاکی موثر باشیم.

منابع طبیعی و به ویژه جنگل ها، در طول سال‌های اخیر به شدت آسیب دیده و نیازمند توجه و حمایت دولتمردان و همچنین عموم مردم است، حفظ این منابع طبیعی از عمده اقدامات مورد توجه دولت تدبیر و امید است و حفظ منابع طبیعی را وظیفه‌ای ملی می‌دانیم.

روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، تلنگری است تا بدانیم فرزندان ما و آیندگان، برای ادامه حیات، وابسته به رفتار امروز ما در مقابل حفظ منابع طبیعی هستند.

اینجانبان روز درختکاری و هفته منابع طبیعی را به رئیس و کارکنان منابع طبیعی، یگان های حفاظت از منابع طبیعی و تمام حافظان منابع طبیعی تبریک عرض نموده و امید داریم با همکاری مردم عزیز و سخت‌کوش شهرستان كوار ، شاهد حفظ منابع طبیعی و توسعه روزافزون فضای سبز شهرستان با استفاده بهینه در مصرف آب باشیم.


مجید گشول دره سیبی
امام جمعه شهرستان

 

اشكان كاظمي
فرماندار شهرستان كوار

تاریخ ایجاد خبر : 1399/12/15 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 11 بازدید