فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

شهید الله کرم کرمی

تاریخ تولد : 1322 محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: ماووت عراق

همایش صرفه جویی در مصرف آب در شهرستان کوار برگزار گردید

اولین همایش «صرفه جویی در مصرف آب» با حضور ناهید و رئیسی معاونین فرماندارشهرستان کوار برگزار گردید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار ،نخستین همایش «صرفه جویی در مصرف آب» با حضور ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ، رئیسی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و حسینی رئیس آبفا شهری کوار در سالن اجتماعات فرمانداری کوار برگزار گردید.

رئیسی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با تشریح وضعیت کنونی کشور، اذعان داشت: کشور ایران از لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه نیمه خشک قرار دارد و به همین سبب از میزان بارش مطلوبی برخوردار نیست ؛ در سالهای اخیر نیز بواسطه تغییرات جوی و خشکسالی ها، افت شدید منابع آب در دشت های کشور باعث کم آبی گسترده در اکثر مناطق کشور شده است بنحوی که شهرستان کوار نیز از این قاعده مستثنی نگردیده و افت چشمگیر  منابع آب و به طبع آن کمبود بحرانی  آب را شاهد بوده و هستیم.

وی سپس با تاکید بر اهمیت نقش زنان ، عنوان کرد: اهمیت نقش زنان در تحولات سیاسی ، اقتصادی، اجتماعی و ... از زمان انقلاب تاکنون  بر هیچ کس پوشیده نیست . اکنون نیز با وجود شرایط خشکسالی و نیاز به سازگاری بیشتر و مدیریت بهینه در مصرف بهینه آب این نقش نباید نادیده انگاشته شود و همانگونه که در بحران های اقتصادی ، شرایط جنگ و ... توانستند خانواده و بدنبال آن جامعه را سرپا نگه دارند در حوزه مصرف آب نیز خواهند توانست با خلاقیت و مدیریت مناسب در جهت رفع بحران آب، بخصوص در فصول گرم سال گام های موثر بردارند .

رئیسی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرمانداری گفت: تبدیل فرهنگ بهینه مصرف آب به یک فرهنگ ارزشی در جامعه و نهادینه ساختن شیوه صحیح مصرف آن در منازل ریشه بسیاری از مشکلات را می خشکاند. همچنین، از آنجائیکه  آب جزء انفال است ،  نباید اجازه دهیم بعضی افراد سود جو از انشعابات غیر مجاز بهره ببرندزیرا انجام این کار در راستای تضییع حقوق دیگران است

معاون فرماندار کوار در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت:  فرماندار ، مجموعه فرمانداری و سایر مسئولین شهرستان به جد پیگیر رفع مشکلات آب آشامیدنی شهرستان هستند و در تلاشند تا بصورت ریشه ای مشکلات موجود را رفع نمایند.

حسینی رئیس آبفا کوار نیز به و ضعیت خشکسالی های اخیر اشاره کرد و تصریح نمود: خشکسالی های اخیر اکثر مناطق کشور را با مشکل مواجه نموده است که شهرستان کوار بدلیل اینکه قطب کشاورزی استان است و نیز عدم برخورداری از منبع ذخیره آب مناسب با مشکلات جدی روبرو گردید ولی خوشبختانه با تلاش های مسئولین شهرستان و دغدغه مندی آنها این مشکلات تا حدودی رفع گردیده که انشاءالله با وارد مسیر شدن چاه شماره 1 شهر کوار عمده مشکلات رفع خواهد شد.

 

تاریخ ایجاد خبر : آبان 14، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 41 بازدید