فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید شکراله هاشم زاده

تاریخ تولد : 1345 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1364 محل شهادت: اروند کنار

فرماندار کوار در پیامی"روز معلم"را به همه فرهنگیان به ویژه معلمین و اساتید شهرستان تبریک گفت.

فرماندار کوار در پیامی"روز معلم"را به همه فرهنگیان به ویژه معلمین و اساتید شهرستان تبریک گفت.
 
✍🏻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری کوار، اشکان کاظمی به مناسبت روز معلم طي پيامي این روز را به کلیه فرهنگیان تبریک و تهنیت گفت.
متن پیام بدین شرح است:
 
« بسم الله الرحمن الرحیم »

با فرارسیدن نیمه اردیبهشت ماه، عطر دل انگیز گلواژه ای از قاموس خلقت مشام جان مشتاقان را نوازش می دهد و بار دیگر ، رواق منظر دیدگان پذیرای کلمه طیبه ای است که روشنایی بخش صورت و سیرت ره یافتگان کوی خردورزی و خردمندی است و آن گلواژه نام زیبای معلّم است .

جایگاه معلم در باور و ارزش های ملت مسلمان ما، جایگاهی رفیع و ارزشمند است. در تفكر ديني ما معلم روشنگر چراغ فروزان هدايت و نجات بخش آدميان از ظلمت جهل وناداني است.  چنانکه در حديث شريف «زَکاة العِلمِ نَشْرُهُ» ، نقش معلمین در نشر علم به خوبی تداعی شده است. معلمی شغل انبیاء است و مولای متقیان در وصف آن فرموده اند: " من علمنی حرفاً، صیرنی عبداً".

تقدیر از جایگاه معلمین ، تقدیر از تلاش و ایثار مردان و زنانی است که همچون شمع می سوزند تا چراغ علم و دانایی در جامعه همواره روشن و تابان باقی مانده و از فروغ آن مسیر رشد وتعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی روشن و نمایان بماند.

بی تردید، تجلیل از معلمان و فرهنگيان شريف، تكريم منزلت رفيع علم و علم آموزي است و چه بهانه اي نيكوتر از سالروز شهادت استاد فرزانه شهيد مرتضي مطهري، براي بزرگداشت مرتبت والاي معلم تا مقام رفیع معلمین را ارج نهیم و قدردان و سپاسگذار این ميراث داران انبياء الهي و اربابان معرفت باشیم.

استادِ شهید مرتضی مطهری شخصیتی اثر گذار در دوران رویش و رشد انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی به عنوان متفكري انديشمند و فيلسوفي بزرگ ، مجاهدانه در راستاي روشنگری و احياي تفكر ديني گام برداشت و در اين راه مقدس، آماج تير بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت و نام خود را به عنوان معلم راستين انقلاب اسلامي جاودانه ساخت .

اینجانب ضمن گراميداشت ياد و خاطره معلم فرهيخته استاد شهيد مرتضي مطهري و شهداي والا مقام سنگر مقدس تعليم و تربيت، فرارسيدن روز معلم را به همه اساتيد، معلمين و تلاش گران صبور، متعهد و سخت كوش عرصه فرزانگي و دانايي تبريك و تهنيت عرض نموده، توفيقات همگي اين عزيزان را در خدمت به رشد و بالندگي و اعتلاي فرهنگ و انديشه ميهن عزيز اسلامي، از درگاه خداوند دانایی بخش خواستارم.


اشکان کاظمی
فرماندار کوار
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

تاریخ ایجاد خبر : 1399/02/11 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 17 بازدید