فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید دیلمیان

تاریخ تولد : کوار محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : کوار محل شهادت: کوار

فرماندار شهرستان کوار در نماز عبادی-سیاسی جمعه شهر کوار: تمام خدمات صورت پذیرفته توسط نظام، دولت و مسئولین شهرستان به پشتوانه مردم انجام گرفته است

  فرماندار شهرستان کوار در نماز عبادی-سیاسی جمعه شهر کوار: مراسمات و مناسبتها فرصتی است برای بیان صادقانه خدمات دولت/بزرگترین پتانسیل مردم شهرستان کوار حس مشارکت پذیری آنهاست/ تمام خدمات صورت پذیرفته توسط نظام، دولت و مسئولین شهرستان به پشتوانه مردم انجام گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان با حضور در مراسم عبادی-سیاسی نماز جمعه شهر کوار به بیان خدمات انجام گرفته توسط دولت تدبیر و امید در شهرستان کوار پرداخت.

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان در ابتدای سخنان خود رویداد ها و مناسبت ها را فرصتی مغتنم برای بیان خدمات انجام گرفته در سطح شهرستان دانست.

وی افزود: امروزه در دنیای ارتباطات و گستردگی شبکه های مجازی بسیاری از مردم در میان هجمه ای از اطلاعات درست و نادرست سردرگم مانده اند و قدرت تشخیص صحت و سقم اطلاعات را از دست داده اند؛ بنابراین این وظیفه مسئولین است تا با بیان صادقانه خدمات صورت پذیرفته و بدور از هرگونه اغراق گویی اذهان مردم را به سمت و سوی واقعیات  سوق دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار سپس با بیان این نکته که افراد سواستفاده گر با استفاده از فضای مجازی، هجمه های زیادی علیه دولت به راه انداخته اند، گفت: ذائقه عمومی  فعلی کشور  به سمتی گرایش  یافته است که بیشتر تمایل به انتقاد و اشاره به نقصان ها دارد و به خدمات صورت پذیرفته کمتر توجه می شود که همه بواسطه افرادی اتفاق می افتد که رزق سیاسی و اجتماعی خود را  در توزیع و انتشار اینگونه مطالب و اخبارها می دانند.

کاظمی اذعان داشت: ما در شهرستان کوار بر اساس اولویت های موجود امورات را پیگیری کردیم و وظیفه خود می دانیم که علاوه بر توسعه کمی شهرستان به پیشرفت و ارتقا کیفی آن نیز توجه کنیم.

وی اولویت اصلی و اساسی قابل پیگیری را سد میرزای شیرازی کوار معرفی کرد و افزود: از زمان آغاز بکار این پروژه تا سال گذشته، اعتباری معادل 400 میلیارد ریال  به این پروژه تزریق گردیده بود و پیشرفتی معادل 31 درصد داشت ؛ولی از سال گذشته تاکنون با تزریق اعتباری بالغ بر240 میلیارد ریال  اکنون ، براساس بازدید اعضای شوراهای اسلامی بعنوان نمایندگان شما مردم از این پروژه ، شاهد پیشرفت 59 درصدی آن هستیم و امیدواریم که تا سال 1400 به بهره برداری برسد . منتها تنها موضوع نگران کننده در خصوص این پروژه تعیین تکلیف جابجایی روستاهای حوزه سد است که علیرغم ادعاهای موجود هنوز مقدمات اینکار انجام نشده است ولی قول خواهم داد که تا سال 1400 و قبل از بهره برداری از سد میرزای شیرازی کوار این موضوع حل گردد در غیراینصورت اجازه بهره برداری از سد داده نخواهد شد.

فرماندار شهرستان تجهیز بیمارستان فاطمه الزهرا (س) شهر کوار را دومین اولویت قابل پیگیری توسط مسئولین شهرستان دانست و اظهار داشت: طی یکسال گذشته بیش از 130 میلیارد ریال تجهیزات وارد بیمارستان کوار شده است که در نوع خود بی نظیر است و اکنون بیمارستان 32 تختخوابی فاطمه الزهرا (س) شهر کوار معادل یک بیمارستان 64 تختخوابی قادر است خدمات  مورد نیاز را ارائه دهد.

وی گفت:  تعداد 14 متخصصین هم اکنون در بیمارستان کوار مشغول هستند، بخش های دیالیز،بستری، زنان و زایمان و اطفال راه اندازی شده است و طی مدت زمان اندکی اتاق های عمل نیز راه اندازی خواهند شد. توسعه داروخانه، توسعه دستگاههای رادیولوژی و وجود پیشرفته ترین دستگاه اکو کاردیوگرافی در بیمارستان کوار که اخیرا خریداری شده است از دیگر خدماتی است که در  این بیمارستان  به انجام رسیده است.

پروژه های حوزه ورزش از دیگر اولویت هایی بود که فرماندار شهرستان به آن اشاره نمود و خاطر نشان ساخت: در طی چند سال اخیر بیش از 28 برابرسالهای گذشته  پروژه ورزشی در شهرستان کوار  به بهره برداری رسیده یا در دست انجام است. به بهره برداری رسیدن 4 سالن ورزشی تا پایان سال 98، پیست موتور سواری، پیست اسب دوانی،دو زمین چمن مصنوعی بزرگ، یک مجموعه ورزشی با پرهزینه ترین نوع کفپوش، 4 پروژه مشارکتی در حال اجرا ، 2 پروژه کاملا دولتی که در حال انجام مقدمات جهت اجرا است ؛ که اگر تمام این پروژه ها به سرانجام برسند شهرستان کوار در زمره تنها شهرستانی درسطح کشور معرفی خواهد شد که شاهد پیشرفت اینچنینی در حوزه ورزش بوده است.

کاظمی در ادامه سخنان خود به پروژه های حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: کوار یکی از شهرستان هایی است که بیشترین پروژه مشارکتی و خیرساز در  استان در حوزه آموزش و پرورش دارد، بگونه ای که  از 32 پروژه مدرسه سازی ، 22 پروژه آن توسط خیرین در حال ساخت و بازسازی است که بسیار مایه مباهات است.

فرماندار شهرستان سپس به روحیه مشارکت پذیری مردم اشاره کرد و گفت: بزرگترین پتانسیل شهرستان کوار داشتن روحیه مشارکت پذیری در میان مردم است که مسئولین باید قدردان چنین مردمی باشند. مردمی که در پروژه های مذهبی ،  ورزشی ، بهسازی کوچه و معابر و ... مشارکتی بی نظیر دارند قطعا در مباحث سیاسی و اجتماعی هم وارد عمل خواهند شد و از آنها باید بعنوان سرآمدترین مردمان یاد کرد.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر مسئولین شهرستان خدمتی انجام داده اند، اگر دولت و نظام خدماتی را به انجام رسانده اند همه بواسطه پشتوانه حضور مردم است و بدون شک بدون حضور مردم هیچ اقدام و فعالیتی به سرانجام نخواهد رسید.

 

تاریخ ایجاد خبر : 98-06-08 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 23 بازدید