فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

فرهاد کشاورز

تاریخ تولد : 1346 محل تولد: شهر کوار

تاریخ شهادت : 1362 محل شهادت: جنوب

فرماندار شهرستان کوار در مراسم بزرگداشت مقام معلم: نوع نگاه ،تفکر و عقاید آحاد جامعه تعیین کننده قداست یک شغل در جامعه است/ برای رسیدن به توسعه یافتگی باید به زیر ساخت های فرهنگی توجه کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار،طی مراسمی با حضور اشکان کاظمی فرماندار شهرستان،ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،همتی بخشدار مرکزی،زارع بخشدار طسوج و سایر اعضا شورای اداری از زحمات یکساله معلمان بمناسبت فرا رسیدن هفته معلم تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم کاظمی فرماندار کوار ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم و گرامیداشت مقام شامخ معلم اظهار داشت: توجه به پیشرفت در دنیای امروزی مقوله ای است که باید بصورت خاص به آن توجه نمود . چرا برخی از کشورهایی که از لحاظ سرمایه اجتماعی و نیروی انسانی غنی هستند انگونه که باید پیشرفتی حاصل ننموده اند و رشد و توسعه چشمگیری بدست نیاورده اند؟

وی یکی از دلایل و مولفه های تفاوت فاحش در میزان رشد و تعالی کشورها را دیدگاه متفاوت هر کشور به جایگاه برخی مشاغل دانست و گفت: در دنیای امروز نوع نگاهها به شغل های موجود در جوامع متفاوت است که این خود می تواند زمینه ساز توسعه یافتگی و عدم توسعه یافتگی یک سرزمین باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خاطر نشان ساخت: هر جامعه ای برای رسیدن به جایگاه خود سیاست ها و برنامه هایی را مدون می سازد و بر اساس آن یکسری مشاغل از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار خواهند شد بر فرض مثال کشورهایی که صرفا بدنبال پیشرفت در حوزه صنعت هستند به مشاغل صنعتی بهایی خاص خواهند داد .

کاظمی تصریح کرد:بنابراین نوع نگاه ،تفکر و عقاید آحاد جامعه به مشاغل موجود، تعیین کننده قداست و اهمیت آن  شغل در جامعه است ولی تنها شغلی که به صراحت می توان از آن نام برد که در تمام جوامع جایگاه خاص خود را دارد شغل معلمی است که البته آن هم می تواند بسته به آموزه های اعتقادی و فرهنگی از قبل تعریف شده اندکی متفاوت باشد.

وی زیر ساخت های فرهنگی جامعه را بسیار مهم خواند و گفت: برای اینکه بتوان آنگونه که مد نظر است مشاغل را در جایگاه واقعی خود قرار داد باید بتوان زیرساخت های فرهنگی را اصلاح نمود تا افراد بر اساس میل باطنی و از روی میل و رغبت در شغل مورد نظر بکار گمارده شوند و به این شکل است که زمینه بروز  بسیاری از آسیب های اجتماعی از میان خواهد رفت.

فرماندار شهرستان افزود: همین عامل خود باعث می گردد که بسیاری از مشاغل با درآمد بالا از تاثیرگذاری قابل توجهی برخوردار نباشند .

اشکان کاظمی نماینده عالی دولت در شهرستان کوار دست یافتن به جامعه همگون را نیازمند معرفی یک شغل بعنوان مبنا دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم به یک جامعه همگون دست پیدا کنیم باید بتوانیم از شغلی نام ببریم که زیرساخت تمام مشاغل باشد و بی شک این ویژگی تنها در شغل شریف معلمی مصداق خواهد یافت. بنابراین باید به گونه ای عمل نمود تا افراد با میل و اراده خود وارد این حیطه گردند تا بتواند  بسیاری از ناروایی های اجتماعی را در خود حل سازد و بر سایر مشاغل اثرگذاری مثبتی بر جای گذارد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اذعان داشت:پس با توجه به تنوع ذائقه های فردی برای رسیدن به رفاه اجتماعی و نامحدود بودن آن این موضوع باید بصورت فرهنگی پایدار در جامعه ما بوقوع بپیوندد.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد امیدوارم که فرهنگ احترام گذاری به این شغل شریف در جوامع گسترش یابد تا بتوان بر سایر مسائل و مشکلات موجود چیره شد و به توسعه یافتگی مورد نظر که بنای آن آماده سازی زیر ساخت های موجود است دست یافت.

این مراسم با همت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار برگزار گردید.

 

 

تاریخ ایجاد خبر : 98-02-10 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 203 بازدید