فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

فرماندار شهرستان کوار : حفظ ارزش های اجتماعی اصلی ترین رکن تامین امنیت در دنیای امروزی است

بمناسبت هفته ناجا برنامه صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در شهرستان کوار با حضور مسئولین شهرستان برگزارشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، صبح امروز (شنبه) همزمان با سایر نقاط کشور، مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح مستقر در شهرستان  با حضور اشکان کاظمی فرماندار شهرستان ،حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد، اعضای شورای تامین شهرستان،معاونین فرمانداری و اعضای شورای اداری  در محل فرماندهی انتظامی شهرستان برگزار گردید. 

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان مقوله امنیت در دنیای امروز را بسیار پیچیده تر از گذشته خواند و اذعان داشت: تعریفی که در گذشته از امنیت می شد صرفا در خصوص تهدیدات نظامی بود و عمدتا تهیدیدات نظامی بیرون از یک کشور را در برمی گرفت ولی امروزه با تغییر و تحولاتی که صورت پذیرفته ، بحث امنیت نیز مصون نمانده است ، بطوریکه حفاظت از ارزش های اجتماعی بعنوان یکی از مهم ترین ارکان تامین امنیت در جامعه مطرح می باشد.

وی افزود: تغییر و تحولات امروزی سبب گردیده است تا تمام مقوله های امنیت نظیر امنیت جانی، شغلی، مسکن و ... تحت تاثیر یکدیگر قرار گیرند ،بنابراین رفتارها و عملیات های پلیسی باید همگام با تغییر و تحولات موجود متحول گردد ؛یعنی باید بتوانند بر اساس ارزش ها و رفتارهای اجتماعی تعریف شده امروزی، عمل نمایند، زیرا تامین امنیت به یک مقوله چند بعدی تبدیل شده است و تنها به یک حوزه ختم نمی گردد.

فرماندار شهرستان  تصریح کرد: اینجاست که سختی کار شما نیروهای تامین امنیت آشکار می گردد ،زیرا باید برای هر نوع مقوله امنیت یک نوع رفتار خاص داشته باشید ، بنابراین، از آن جهت که نقش پلیس پیشگیری از ناهنجاریهاست پس رفتار پلیس باید نسبت به سایر شهروندان پیشتازتر  و بعبارتی فراگیر و همه جانبه باشد.

رئیس شورای تامین شهرستان کوار ادامه داد: عوامل تامین امنیت،شهروندان و مجموعه قوانین و مقررات بعنوان مثلث تامین امنیت باید منسجم و در راستای ارزش ها حرکت نمایند تا بتوانند همبستگی لازم میان ارکان امنیت  را مستحکم تر سازند.

کاظمی در پایان سخنان خود اظهار امیدواری نمود که نیروهای پلیس با تاسی از رهنمودهای کتاب آسمانی ،قرآن کریم،  و الگو برداری  از رفتارهای امامان و ائمه معصومین  در کنار قوانین و مقررات با همکاری مردم فرهنگ پایدار حفظ و ایجاد امنیت را بر جامعه حکمفرما سازند.

درپایان این مراسم اشکان کاظمی فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان با اهدا لوح تقدیر از فرمانده انتظامی شهرستان و پرسنل خدوم این فرماندهی تجلیل نمود.

 

تاریخ ایجاد خبر : مهر 13، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 33 بازدید