فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

علی بخش غلامی

تاریخ تولد : 1345 محل تولد: شهر کوار

تاریخ شهادت : 1362 محل شهادت: جفیر

فرماندار شهرستان کوار : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید دغدغه اصلی مجموعه شهرستان کوار باشد

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران و تعیین تکلیف وضعیت یادمان شهدای گمنام شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان برگزار شد

جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با محوریت بررسی مسائل و مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران و تعیین تکلیف وضعیت یادمان شهدای گمنام شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و با حضور حجج الاسلام و المسلمین گشول و میرشکاری ائمه جمعه کوار و اکبرآباد ، ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مشاور  ایثارگران شهرستان ، حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار و سایر اعضا ظهر روز پنج شنبه (29 آبانماه) در دفتر جلسات فرمانداری برگزار گردید.

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، گفت: راه بسیار خطیر و اساسی در بحث خانواده معظم شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیش روی ما قرار دارد که نیازمند صرف وقت طولانی است تا بتوان آنگونه که در شأن و مقام این عزیزان است این فرهنگ را اشاعه داد.

وی افزود: توجه به مسائل و مشکلات خانواده معظم این عزیزان باید در اولویت کارها قرار گیرد. در بسیاری از مسائل شاید مجموعه مدیران ما چنین بپندارند که باید از مجموعه استانی خود در جهت رفع مشکلات موجود کسب تکلیف کنند ولی در بسیاری از موارد می توان مسائل موجود را بواسطه اختیارات بین بخشی و تعامل و همکاری برطرف نمود .

کاظمی کیفیت در ارائه خدمات به خانواده معظم شهذدا و ایثارگران را ارجح بر کمیت دانست و اذعان داشت: من خود به شخصه معتقدم که در دیدار با خانواده شهدا کیفیت دیدار باید مد نظر قرار گیرد نه کمیت. بر همین اساس در دیدارهایی که با خانواده این بزرگواران برنامه ریزی می گردد تاکید دارم که در هر دیدار فقط دو یا سه مدیر مرتبط حضور پیدا کنندتا بهتر بتوانیم به در دل ها و مشکلات آنها گوش فرا دهیم و درصدد رفع مسائل و مشکلات آنها در همان مکان برآییم.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار خاطر نشان ساخت: ما با خدای خود عهد کرده ایم که تمام وظایف خود را بدور از هر گونه سیاسی کاری به انجام رسانیم و مسئولین باید این موضوع را حداقل در ارتباط با خانواده معظم ایثارگران رعایت کنند. نباید دیدارها فقط بواسطه تبلیغات و رسانه ای نمودن آنها صورت پذیرد.

موضوع اشتغال بحث دیگری بود که فرماندار شهرستان به آن اشاره نمود و عنوان کرد: در بحث اشتغال در مجموعه خصوصی تلاش کرده ایم سهمیه خانواده ایثارگران را مد نظر قرار دهیم بگونه ای که در نظر داریم پیرو جلسات قبلی که با مدیر عامل ذوب آهن پاسارگاد کوار مبنی بر بکارگیری فرزندان خانواده  ایثارگران ،اهتمام جدی بکار بندیم تا نظر مساعد این مجموعه را در این خصوص جلب نمائیم.

فرماندار شهرستان با تاکید بر رفع مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران بصورت ریشه ای و اساسی ، اظهار داشت: مشکلات این قشر باید بصورت ریشه ای هم در سطح استان و هم در سطح شهرستان پیگیری و رفع شود. باید خدمات رسانی ما بگونه ای باشد که آحاد جامعه آن را بعنوان یک وظیفه از جانب مسئولین بدانند و این اتفاق میسر نخواهد شد مگر با فرهنگ سازی عمومی . در اینصورت است که زمینه اجرای اینگونه خدمات بعنوان حقوق اولیه این قشر فراهم خواهد آمد و مردم براحتی آن را خواهند پذیرفت.پس بمنظور احقاق این امر، لازم است تا با محوریت ائمه جمعه و در خطبه های نماز جمعه فرهنگ خدمت رسانی به خانواده معظم ایثارگران تقویت گردد و مردم بپذیرند که حل مسائل و مشکلات این قشر وظیفه عمومی ماست.

حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار اذعان داشت: همانگونه که از نام این شورا مشخص است رسالت مهم آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که بخش ویژه ای از وظایف همه ما انجام این ماموریت و رسیدگی به مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران است.

وی افزود: بمنظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت قدم های بسیار خوبی می توان برداشت که از آنجمله می توان به ترویج وصیت نامه شهدا و قرائت یک وصیت نامه در خطبه های نماز جمعه ، تالیف و نشر آثار شهدا ، تهیه بسته های فرهنگی توسط شهرداران و دهیاران از زندگینامه شهدای حوزه خود و ... اشاره کرد.

امام جمعه کوار ، گفت: جنگ تحمیلی گنجبی بی پایان است و یادگارانی از جنگ تحمیلی باقی مانده اند که چه بسا  سینه آنها گنج خاطرات ارزشمندی از شهداست که در هیچ کتاب و رسانه ای یافت نمی شود و ثبت و ضبط نگردیده است ولی با برنامه ریزی منظم و بیان و نشر خاطرات آنها می توان کار عظیم فرهنگی بزرگی انجام داد .

حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد بیان کرد: بمنظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید راهکارهای عملی ارائه شود تا بتوان  به نتایج قابل قبولی دست یافت .  حقایق نشان می دهد که همیشه در تنازع  میان حق و باطل ایثارگری هایی صورت پذیرفته و شهادت هایی رخ داده است و شهرستان کوار با تقدیم شهدای جنگ تحمیلی  ، شهدای منا ، شهدای ناصریه و شهدای مدافع حرم کارنامه ای درخشان دارد و اکنون مسئولیتی خطیر بر دوش ما بعنوان وارثان خون شهدا نهاده شده تا بتوانیم ایثارها و از خودگذشتگی شهدا را حداقل با نامگذاری کوچه و معابر، برگزاری یادواره شهدا، نشر آثار شهدا و ... تا ابد زنده نگه داریم.

ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و مشاور ایثارگران شهرستان کوار نیز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را رسالت مهم و ارزشمندی خواند و اذعان داشت: هدف یکایک ما این است تا ضمن بررسی و رفع مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران ، برنامه هایی را نیز در سطح شهرستان به اجرا درآوریم تا بتوانیم فرهنگ شهادت و شهادت گونه زیستن را در نسل جوان زنده نگه داریم.

وی اظهار داشت: همگی ما باید تلاش کنیم مسائل و موضوعاتی که مطرح می گردد و بر عهده ما نهاده میشود را تا حصول نتیجه انجام دهیم و در راه رسیدن به هدف مورد نظر کوتاهی نکنیم تا حتی اگر آنچه که مد نظر ماست حاصل نگردد حداقل پیش خدای خود و شهدای عزیزمان سربلند باشیم.

مشاور امور ایثارگران شهرستان از اعضای جلسه خواست مصوبات مربوط به حوزه خود را به جد پیگیری نمایند و نتیجه هرگونه اقدام صورت پذیرفته را به دبیر شورا ارسال نمایند

 .در ادامه و پس از بحث و تبادل نظر میان اعضا تصمیماتی اتخاذ گردید

تاریخ ایجاد خبر : 98-08-28 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 52 بازدید