فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید شکوهی

تاریخ تولد : 1341 محل تولد: ارباب سفلی

تاریخ شهادت : 1367 محل شهادت: جزیره مجنون

رفتارهای سازمانی و اجتماعی ساختار یافته نیاز به تحول عظیم در سازمان ندارد

فرماندار شهرستان کوار در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کوار : تاکید بر نظم و انضباط اداری سرلوحه کار مدیران قرار گیرد/مدیران عملکرد واقعی خود را بدون هیچ گونه اغراق به گوش مردم برسانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار ، هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان  به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار ، حجت الاسلام و المسلمین میر شکاری امام جمعه اکبرآباد، ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، رئیسی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، بابایی فرمانده انتظامی شهرستان، همتی بخشدار مرکزی و سایر اعضا به منظور هماهنگی برنامه های بزرگداشت هفته دولت در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان کوار در هشتمین جلسه شورای اداری با تاکید بر توجه به جزئی ترین ناهنجاریهای موجوددر یک سازمان یا جامعه ، اذعان نمود: بسیاری از مسائل ساده و جزئی می تواند زمینه ساز بروز ناهنجاریهای عظیم در جامعه گردد؛ بنابراین از کنار مسائل جزئی و کوچک به سادگی عبور نکنید چرا که همین رفتارها ضمن از بین بردن بسیاری از پله های ترقی ، به مرور ناهنجاریهای عظیمی را در جامعه ایجاد می کند که به هیچ عنوان قابل جبران نخواهد بود؛ بر این اساس رفتارهای سازمانی و اجتماعی نیاز به تحول عظیم در آن سازمان ندارد بلکه می توان با کنترل به موقع و رفع مسائل جزئی بصورت خودبخود زمینه تحولات عظیم تر را فراهم نمود.

وی تصریح کرد: زمانیکه شما بعنوان مدیر یک مجموعه از کنار بسیاری از مسائل به سادگی عبور می کنید قطعا نخواهیدتوانست مسائل مهم تر را مدیریت و برنامه ریزی نمائید.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار سپس با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت گفت: در طول دوران خدمت خود بزرگترین ظلم را در حق دولت تدبیر و امید دیده ام ، بیشترین هجمه ها و انتقادات ، این دولت را مورد هدف خود قرار داده اند. فضاهای مجازی مردم را به سمت و سویی سوق داده اند که فقط نقاد کننده هستند ؛ فقط نقاط ضعف را می بینند و به نقاط قوت و کارهایی که طی این مدت صورت گرفته است کوچکترین توجهی نمی شود . بر فرض مثال در همین شهرستان کوار در دولت تدبیر و امید فقط در حوزه ورزش 36برابر دوره های قبل خدمت رسانی صورت گرفته است یا عمده اعتبارات تخصیص یافته  در حوزه دهیاریها از زمان تشکیل تا به امروز ،در همین دولت کنونی رخ داده است و موارد بیشمار دیگر ... پس سعی کنیم اگر انتقادی هم صورت می گیرد منصفانه باشد و کارهای انجام گرفته نادیده انگاشته نشود.

رئیس شورای اداری شهرستان اظهار داشت: برنامه های هفته دولت به شکلی در شهرستان برنامه ریزی خواهد شد که کوچکترین لطمه ای به امورات اداری مردم و ارباب رجوعان وارد ننماید ؛ بگونه ای که نهایت تلاش خود را بکار می بندیم تا تمام برنامه ها به بعد از ساعت اداری موکول گردد و انتظاری نیز که از اعضای شورای اداری دارم این است که در تمام برنامه ها و در کنار مردم حضور داشته باشند.

کاظمی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات خاطر نشان ساخت: از هم اکنون شبکه های مخالف و دشمنان هزینه های هنگفتی در راستای تخریب دولت و نظام کرده اند و سعی در ناامید کردن مردم دارند؛ بنابراین ما مدیران نباید با بی تدبیری و عدم توانمندی در بیان حقایق و خدمات انجام شده ،راه را برای آنها هموارسازیم. باید تلاش نماییم ضمن رعایت اصل بی طرفی خدمات را واضح و شفاف مطرح کنیم و مردم را مشتاق به حضور حداکثری در انتخابات نمائیم

حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار با اشاره به فرا رسیدن روز عرفه و تبریک این روز عرفانی گفت: قدر این لحضات را بدانید و با حضور در اینگونه مراسمات و مناسبتها خود و خدای خود و نظام کائنات را بهتر بشناسید تا بتوانید به تزکیه نفس دست یابید.

وی افزود: شما مدیران اگر اکنون بر مسند مدیریت نشسته اید خواست خداست که چنین توانمندی در شما آفریده که بتوانیدبه این جایگاه دست یابید بنابراین حجاب خودخواهی را از خود دور سازید و دچار غرور کاذب نگردید و خالصانه به مردم خدمت کنید.

امام جمعه کوار سپس به فرا رسیدن هفته دولت اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در هفته دولت زمانیکه به دیدار رئیس جمهور و وزرا می رود ابتدا نقاط قوت را بیان می کند و سپس به طرح نقاط ضعف می پردازد ، بنابراین این وظیفه ما مسئولین است که با بیان عملکرد و خدمات انجام شده ، اجازه ندهیم مردم تنها به نقاط ضعف توجه نمایند.

وی تصریح کرد: خدمات قابل توجهی در شهرستان به انجام رسیده است که باید به وضوح برای مردم تشریح گردد . باید اجازه داد اعتماد و اطمینان به حد نهایی خود برسد تا مردم نیز با اطمینان خاطر و بدون هیچگونه نگرانی به بیان مسائل ومشکلات خود بپردازند.

گشول اذعان داشت: خوشبختانه فضای همدلی و اتحاد خوبی میان مسئولین شهرستان و نیز مردم و مسئولین وجود دارد. برفرض مثال برپایی میز خدمت در مصلی نماز جمعه بصورت هر هفته نشان از همکاری و همدلی فرمانداری و به تبع آن شورای اداری با ستاد نماز جمعه در راستای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم بصورت چهره به چهره دارد و مختص هفته دولت یا مناسبتی خاص نیست.

حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد نیز با اشاره به فرا رسیدن روز عرفه و توجه به محتوای دعای عرفه عنوان کرد: دعای عرفه شناخت خداوند را نصیب انسانها می کند و بدون شک شناخت ذات اقدس الهی شکر باریتعالی را بدنبال دارد ؛ بر این اساس توصیه می کنم به تک تک شما مدیران و مسئولین که اگر توفیق حضور در مراسم روز عرفه و دعای عرفه را ندارید حداقل آن را بخوانید تا بتوانید با خلوص نیت در راه رضای خدا و به شکرانه این نعمتی که نصیبتان گردیده است گره گشای مشکلات مردم باشید.

 میرشکاری افزود: خداشناسی غرور کذب را از وجود شما میزداید و زمینه ساز ارائه خدمات جهادی در دوران کنونی که دشمنان جنگ ترکیبی علیه ایران به راه انداخته اند؛ می گردد.

وی تصریح کرد: در هفته دولت خدمات را بدون هیچگونه سیاه نمایی به اطلاع مردم برسانید و اجازه ندهید دشمنان روز بهروز روزنه های امید خود را روشنتر از قبل ببینند . تلاش خود را افزونتر کنید و فضایی فراهم آورید که مملو از آرامش وپذیرش باشد

در ادامه رئیسی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و دبیر شورای تامین شهرستان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: کاندیداهایی که نامزدی انتخابات مجلس را مدنظر دارند از هم اکنون فعالیت های تبلیغاتی خود را در محافل و مجالس آغاز نموده اند که به تبع آن دشمنان نیز ساکت ننشسته اند و در تلاشند تا انتخابات را به سمت یک انتخابات فرمایشی و از پیش تعیین شده هدایت نمایند ؛ بنابراین طبق منویات مقام معظم رهبری مسئولین کلیه نهادها ، ادارات ، دستگاههای اجرایی ، تریبون های عمومی و ... نباید در حمایت از دسته و جناح خاصی فعالیت نماید ؛ بر این اساس مدیران و مسئولین موظفند با رعایت اصل بی طرفی از هم اکنون زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و بدون حاشیه را فراهم سازد.

وی در ادامه به بحث تحریم ها اشاره نمود و گفت: معیشت مردم به سبب تحریم ها بسیار سخت شده است و گروههای نفاق و ضد انقلاب نیز در تلاشند در لوای این هجمه ها و تحریم ها نقشه های پلید خود را به پیش ببرند بنابراین شما مسئولین موظفید با بیان صادقانه خدمات چشم و گوش مردم را به روی حقایق باز کنید و به دشمنان اجازه هیچگونه پیش روی ندهید.سعی کنید اطلاعات از مجموعه به بیرون سرایت نکند که خود می تواند کلید پیروزی بسیاری از این گروهک ها و دسته ها
باشد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار همچنین در خصوص پیشگیری از شیوع اعتیاد و نظارت بر کشت انواع محصولاتمجاز و نیز استفاده از شبکه های پیام رسان داخلی مطالبی را مطرح نمودند.

در این جلسه همچنین نیک پی دهیار روستای فتح آباد به ارائه گزارش کاملی از خدمات انجام شده در طول دوره یکساله 98-97 در روستای فتح آباد از توابع بخش طسوج پرداختند.

تاریخ ایجاد خبر : مرداد 21، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 37 بازدید