فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید دیلمیان

تاریخ تولد : کوار محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : کوار محل شهادت: کوار

دیدار فرماندار شهرستان کوار با معاون سازمان برنامه و بودجه استان فارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان صبح امروز(سه شنبه) با حضور در سازمان مدیریت برنامه ریزی استان فارس با سلحشور معاون این سازمان دیدار و پیرامون تخصیص اعتبار به پروژهای نیمه تمام شهرستان به بحث و رایزنی پرداختند.

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان یکی از حائز اهمیت ترین پروژه های شهرستان را کانال های آبیاری و زهکشی دانست وگفت: با بروز خشکسالی های اخیر و تخریب کانالهای سنتی بمنظور احداث روش های نوین آبیاری و عدم تخصیص اعتبارمورد نیاز جهت تکمیل این پروژه بسیاری از کشاورزان منطقه با مشکل مواجه شده اند که بمنظور رفع مشکلات موجود نیازاست این پروژه به شکلی ویژه مد نظر قرار گیرد

.وی خاطر نشان ساخت: با جلسه ای که با دهقان مدیرعامل سازمان آب منطقه ای استان در شهرستان کوار برگزار کردیم این سازمان وعده تخصیص اعتباری معادل 02میلیارد ریال بمنظور راه اندازی مجدد این پروژه را داد و انتظار داریم که سازمان برنامه و بودجه استان نیز در این خصوص حمایت خود را دریغ نورزند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار همچنین به پیشرفت فیزیکی سد میرزای شیرازی کوار اشاره نمود و اذعان داشت: باتوجه به پیشرفت قابل ملاحضه سد میرزای شیرازی کوار و احداث فراز بندها روستاهایی که در حوزه این سد قرار گرفته اند، در مواقع بحران بویژه بارندگی های اخیر بصورت جدی مورد تهدید قرار می گیرند و ضرورت جابجایی و اسکان این روستاهارا بصورت جد گوشزد می نماید .

وی در ادامه به تشریح وضعیت عشایر اسلاملو که در حوزه سد قرار دارند پرداخت و بر ضرورت تخصیص اعتبار جهت اسکان این عشایر تاکید نمود.

در ادامه سلحشور معاون سازمان برنامه و بودجه استان عنوان کرد: طی بازرسی هایی که کارشناسان این سازمان از کانالهای زهکشی شهرستان کوار بعمل آورده اند بر بحرانی بودن وضعیت این پروژه هیچ شکی نیست و تلاش خواهیم کرد از محل اعتبارات 98 بودجه ای را تخصیص دهیم.


وی افزود:در راستای اسکان و جابجایی روستاها و عشایر حوزه سد نیز ترتیبی خواهیم داد تا از محل تملک دارایی و سایر اعتبارات بودجه ای در نظر گرفته شود.
تاریخ ایجاد خبر : 98-02-17 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 195 بازدید