فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

بهادر حاصل نیا

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: شهر کوار

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: گردنه بابا حاجی

دهمین جلسه شورای اداری شهرستان کوار برگزار شد

دهمین جلسه شورای اداری شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، دهمین جلسه شورای اداری شهرستان  به ریاست اشکان کاظمی فرماندار و رئیس شورای اداری و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار، ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و دبیر شورای اداری شهرستان، رئیسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضای شورای اداری شهرستان صبح امروز (شنبه) در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

اشکان کاظمی فرماندار کوار در ابتدا هدف از ارائه گزارش عملکرد توسط مسئولین شهرستان را به چالش کشاندن مسائل و مشکلات شهرستان و نیز آگاهی سایر اعضای شورای اداری از عملکرد یک مجموعه دانست و افزود: وقتی عملکردها مطرح گردند و مسائل موجود به چالش کشیده شوند ، بدون شک با ارائه ایده ها و نقطه نظرات  هم افزایی  توسعه خواهد یافت که این امر باعث می گردد با کمک یکدیگر ، کمبودها و کاستی های موجود را شناسایی و درصدد  رفع آن برآییم.

وی در ادامه افزایش قیمت بنزین را نتیجه تصمیم کارشناسانه سران سه قوه دانست و اذعان داشت: اقتصاد ایران سالها برپایه اقتصاد تک قطبی استوار بوده است که شواهد و تجربیات نمایانگر شکننده بودن اقتصادهای تک قطبی در سراسر دنیای اقتصاد بوده است و در مقابل اقتصاد چند قطبی بسیار پایدارتر و بادوام تر است چرا که اگر یکی از زمینه های اقتصاد دچار اختلال گردد تأمین معیشتی مردم زیاد تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

رئیس شورای اداری شهرستان کوار افزود: رشد و پیشرفت اقتصادی کشور در صادرات محصولات غیر نفتی در سالهای اخیر که کمابیش تحریم هایی بر ما تحمیل شد ، رشد چشمگیری پیدا کرده است که اگر این اتفاق نمی افتاد و اقتصاد ما صرفا متکی بر صادرات نفت می بود ، در تحریم های اخیر شرایط بسیار بغرنج تر از آنچه که امروز می بینیم ، رقم می خورد. بر این اساس باید توازن بین محوریت های اقتصادی را فعالتر نمائیم و یکی از دلایلی که باعث شد به اقتصاد مقاومتی رو آوریم و رهبر معظم بر آن تاکید فراوان دارد همین موضوع است تا بتوانیم با شناسایی سایر پتانسیل ها سد تحریم ها را تخریب نماییم و بر اقتصاد پایدار خود متکی باشیم.

فرماندار شهرستان به بحث هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: از زمانیکه طرح هدفمند سازی یارانه ها را پذیرفتیم این روند افزایشی در حامل های سوخت را نیز از همان زمان پذیرفتیم ولی در شرایط فعلی که تحریم ها چند برابر شده است ،این افزایش سه برابری قیمت حامل سوخت ، بسیار به چشم می خورد . اگر ما گذری به گذشته داشته باشیم می بینیم که از زمان انقلاب تاکنون ما روند افزایش قیمت بیشتری را متحمل شده ایم  و از سال 92 تاکنون قیمت حامل های سوخت ثابت باقی مانده بود ولی شرایط فعلی و رکود بیش از حد انتظار صادرات نفت سبب گردیده دولت برای تامین یارانه افراد با مشکل مواجه شود و طرح هدفمند سازی یارانه ها روال واقعی خود را طی نکند ؛ بنابراین کل جامعه باید با سعه صدر این وضعیت را تحمل کنند تا شرایط به وضع وخیم و بحرانی خود نرسد.

افتخارات کسب شده شهرستان طی یکساله اخیر موضوع دیگری بود که کاظمی فرماندار شهرستان کوار به آن پرداخت و عنوان کرد:  در طی سال 97 شاهد رشد ، توسعه و جهش شهرستان کوار در تمام زمینه ها بوده ایم که آمار و ارقام موجود بیانگر این واقعیت است؛ در بحث امنیت، در حوزه شوراها و دهیاریها، مدیریت بحران، رسیدگی به امور خانواده معظم  شهدا و ایثارگران، کتاب و کتابخوانی و  جشنواره شهید رجایی در زمره شهرستان های برتر استان قرار گرفتیم که همه اینها ماحصل تلاش، هماهنگی و همدلی  مجموعه فرمانداری ، ائمه محترم جمعه، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای محترم شورای تامین و مدیران شهرستان و حمایت های استاندار محترم و مدیران و مجموعه استانداری  و مهم تر از همه اینها حضور گرم و همراهی و همدلی دهیاران، شوراها و مردمی است که ما مسئولین باید قدردان آنها باشیم. اگر من بعنوان هماهنگ کننده امور در رأس قرار بگیرم ، معاونین فرمانداری، بخشداران، مدیران کل استانی و شهرستانی و کارشناسان را در یک کفه قرار دهیم در کفه دیگر مردمی هستند که در تمام شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی خود را دخیل دانستند و با مشارکت همه جانبه گام نهادن در مسیر تعامل را سرعت بخشیدند. با اینحال مسئولین شهرستان انجام امورات ارباب رجوعان را تحت هر شرایطی به تعویق نیندازند تا شهروندان با اطمینان و آرامش خاطر بیشتر وضعیت فعلی را پشت سر بگذارند.

کاظمی فرماندار و رئیس هیات اجرایی شهرستان کوار در ادامه به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و اذعان داشت: حساسیت سال جاری بر کسی پوشیده نیست و شرایط تحریم ها و وضعیت معیشتی مردم می تواند تاثیر سوء بر جریان انتخابات آتی داشته باشد و اگر ما نتوانیم با آگاهی بخشی و همدلی مردم را در فعالیت های سیاسی مشارکت دهیم  چه بسا افرادی که وابسته به جریان های معاند و منافق هستند از این فرصت بهره می گیرند و با دامن زدن به شرایط کشور و استفاده از ظرفیت فضاهای مجازی ، اذهان مردم را از درک واقعیات دور می سازند و با استفاده از این عوامل جناح های مختلف را بر علیه یکدیگر می شورانند و به مرور  فضای انتخاباتی کشور را مسموم می سازند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار تصریح نمود: پس وظیفه یکایک ما مسئولین است تا انتظارات جامعه را مدیریت نمائیم و ضمن عدم بزرگنمایی دستاوردهای اقتصاد مقاومتی و مقاومت فعال در برابر تحریم ها، با تشریح حقایق و آگاه کردن اذهان عمومی جامعه از دلایل عمده اتخاذ تصمیمات اخیر زمینه فعالیت این جریان ها را کمرنگ تر سازیم و اجازه ندهیم مسائل به نفع دشمنان و به ضرر ما به اتمام رسد.

گشول امام جمعه کوار شرایط اقتصادی کشور را بسیار سخت و دشوار خواند و اظهار داشت: تروریسم اقتصادی و جنگ ترکیبی و همه جانبه بر ضد نظام و مردم ما برپاست و شرایط بگونه ای است که اگر صبر انقلابی و بردباری وجود نداشته باشد ممکن است اتفاقات دشواری برای جامعه رخ دهد. برنامه دشمن این است تا در بطن جامعه و بدنه مردم ناآرامی ایجاد کند که اگر مردم از این موضوع غافل شوند خساراتی به نظام و مملکت و مهم تر از آن خود مردم وارد خواهد شد که قابل جبران نیست.

وی تصریح کرد: مردم ما ، مردمی صبور هستند که در طی دوران دفاع مقدس و سالهای تحریم این موضوع را به اثبات رسانده اند و این  باعث بر هم زدن معاملات بین المللی که قصد داشتند با ایجاد شورش اجتماعی در عراق و لبنان ، وضعیت ایران را نیز بر هم بزند ،گردید.

گشول خاطر نشان ساخت: مرم شاخص و میزان هستند و ملاک نگهداشت نظام ما همین مردم هستند که باید روح امید در کالبد آنها دمیده شود و اجازه داده نشود زمینه هرگونه نارضایتی در جامعه پدیدار شود ؛ اینجاست که وظیفه مسئولین بسیار خطیر می گردد که باید با سعه صدر پاسخگوی مشکلات مردم و ارباب رجوعان باشند و رسیدگی به امورات آنها را در اولویت کار خود قرار دهند.

امام جمعه کوار با تشبیه پست و جایگاه مدیریتی به دیوار کاغذی ،گفت: مسئولین و جناح ها همچون دیوارهای کاغذی هستند که مدام در حال تغییر و تحولند ولی جریان ثابت ، مردم هستند و بسیاری از کارها با مشارکت مردم صورت می پذیرد که اگر این مردم نباشند یا موجبات نارضایتی آنها فراهم گردد مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد . بنابراین مسئولین گره گشایی از کار مردم را در راس امورات خود قرار دهند و انگیزه و نگاه خاص خود را محدود و حذف نمایند و به نیازهای جامعه و اولویت های آن بیشتر توجه نمایند

تاریخ ایجاد خبر : آبان 25، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 76 بازدید