فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

قاسم نامداری اکبرآبادی

تاریخ تولد : 1335 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: زبیدات

در دیدار دکتر عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم شریف شهرستانهای کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی با دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس انجام گرفت:

دکتر عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم شریف شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در خانه ملت روز شنبه مورخ 99/03/31 و به اتفاق فرمانداران کوار و سروستان با دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس دیدار و گفت و گو کرد.

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس ، در این جلسه که با حضور الهه چراغی سرپرست معاونت بودجه، رئیس گروه تلفیق و همچنین کارشناسان معین شهرستان های کوار، سروستان و خرامه تشکیل شده بود، مهمترین مسائل و مشکلات اعتباری پروژه های این شهرستان ها ارائه شد.
 دکتر عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم شریف شهرستان های کوار، سروستان و خرامه در این جلسه بر ضرورت توجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس به رفع مسائل و مشکلات پروژه های نیمه تمام این سه شهرستان تاکید کرد و خواستار کمک اساسی به اتمام پروژه های مهم جهش تولید شهرستان های کوار، سروستان و خرامه شد.

 دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس نیز در این جلسه با اشاره به توزیع اعتبارات استان در سال 1399 در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در هفته ای که گذشت خبر داد و تصریح کرد: فرمانداران شهرستان های استان فارس، ظرف دو هفته فرصت دارند تا با تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان، نسبت به توزیع این اعتبارات اقدام نمایند.

 وی از نمایندگان مردم شریف شهرستان های استان فارس در خانه ملت خواست تا در پیگیری های خود از تهران، در خصوص تخصیص کامل پروژه های ملی با سازمان برنامه و بودجه کشور نیز رایزنی لازم را انجام دهند.
 احداث راه اصلي خرامه به بزرگراه استهبان - ني ريز،آبرساني به شهر شيراز و خرامه،ساختمان شبكه آبياري و زهكشي كوار،انتقال پساب تصفيه شده شيراز به دشت سروستان و ساختمان سد كوار از مهمترین پروژه های شهرستان های کوار، خرامه و سروستان بودند که وضعیت تخصیص اعتبارات عمرانی ملی و ملی باویژگی استانی آن در این جلسه ارائه شد.

 از پروژه های اقتصاد مقاومتی این شهرستان ها در سال 1398 می توان به پروژه های ذوب آهن پاسارگاد کوار، احداث باند دوم کوار-فیروزآباد و کاغذ سبز خرامه و همچنین در سال 1399 به پروژه ذوب آهن پاسارگاد کوار اشاره کرد.
 از پروژه های مهم شهرستان خرامه نیز می توان به احداث راه اصلي خرامه به بزرگراه استهبان - ني ريز، پروژه خط اول آبرساني به خرامه ، مرودشت، شيراز و زرقان از سد درودزن مرودشت، تکمیل استخر دانش آموزی خرامه، احداث مجتمع اداری شهرستان خرامه، احداث مجتمع فرهنگی و هنری خرامه، احداث سالن اجتماعات دانش آموزی خرامه، احداث سالن اجتماعات دانش آموزی سلطان شهر، تکمیل ساختمان فرمانداری خرامه، ایروبی رودخانه کر در شهرستان خرامه، پروژه اقتصادی انتقال کارخانه سیمان فارس از شیراز به خرامه، پروژه اقتصادی کارخانه گندله سازی فولاد، پروژه اقتصادی کارخانه تولید قیر- شرکت نگین فخر شیراز، پروژه اقتصادی کارخانه لبنی دام آنا، طرح اقتصادی کاغذ سبز خرامه اشاره نمود.

 از پروژه های مهم شهرستان کوار نیز می توان به این موارد اشاره کرد: سد میرزای شیرازی کوار، تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی دشت کوار، احداث استخر دانش آموزی استخر کوار، تکمیل مجتمع اداری شهرستان کوار، تکمیل مجتمع فرهنگی شهرستان کوار.  مجتمع اداری شهرستان، مجتمع فرهنگی هنری شهرستان، استخر سرپوشیده شهرستان، راه روستائی علاءالدوله، مرمت و روکش آسفالت راه روستایی دهنو، ساختمان بخشداری کوهنجان، تقاطع غیرهمسطح مومن آباد، مرکز تحقیقات پسته، شهرک صنعتی 1 و 2 نیز از پروژه های مهم شهرستان سروستان بود که در این جلسه گزارشی ارائه گردید.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/03/31 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 7 بازدید