فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

قاسم نامداری اکبرآبادی

تاریخ تولد : 1335 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: زبیدات

بیانیه شماره ۹۷ ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان کوار

با مبتلا شدن ۴۰ نفر دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان کوار به ۴۵۰ نفر رسید.

🌀نیازمند بازنگری در روش‌های برخورد با کرونا هستیم؛
لزوم بر تکرار سه گانه کرونایی در طول شبانه روز

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ستاد مدیریت بیماری کرونا در بیانیه شماره ۹۷ اعلام نمود:با مبتلا شدن ۴۰ نفر دیگر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان کوار به ۴۵۰ نفر رسید و با توجه به طولانی شدن شیوع بیماری کرونا کار پویش ملی همدلی با مدافعان سلامت و تاکید بر لزوم حفاظت از کادردرمان در مقابل کرونا وظیفه همه ما می باشد،
پویش ملی همدلی با مدافعان سلامت امری واجب و ضروری است و حفاظت از سلامت مردم نیز همچنین،
آنچه که امروز موجب نگرانی مردم و مسئولان شده است این است که هر دوی این موارد در معرض آسیب قرار گرفتند. از این روباید راهکارهای خود را برای حل این مشکل در این برهه مطرح کرده و با افکار عمومی در میان‌بگذاریم
تاکنون بیش از شش ماه از شیوع کرونا می گذرد. پس از یک کنترل اولیه که بر بیماری صورت گرفت و نسبتا شاهد رفتار خوبی از سوی مردم و مسئولان بودیم، توانستیم در اواخر فروردین ماه و اوایل اردیبهشت به یک کاهش نسبی برسیم اما امروزه شاهد اوج گیری مجدد بیماری هستیم و قاعدتا باید بررسی‌های علمی درباره این موضوع انجام شود زیرا در صورت عدم بررسی هم مردم را از دست خواهیم داد و هم جامعه پزشکی به سمت فرسودگی می ‌رود.

✍️آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا رو به افزایش است، آنچه که امروز شاهد آن هستیم، روش‌ های مختلف مواجهه سایر کشورها با این بیماری است. برخی توانسته ‌اند با روش ‌های مناسبی بیماری را کنترل کنند. کشورهایی مانند کره جنوبی، نیوزیلند و ویتنام توانسته ‌اند با روش‌های مناسب با بیماری برخورد کنند و حتی در برخی از کشورها به مرحله حذف بیماری برسند البته برخی از کشورها نیز روش‌های غیرصحیح را مبنا قرار داده‌ اند. به عنوان مثال، روش رسیدن به ایمنی جمعیتی در برابر کرونا روش مناسبی نبوده و نتایج خوبی نیز نداشته است. اگر قرار باشد این روش ادامه داشته باشد، ویروس کرونا مدت زیادی در جوامع وجود خواهد داشت و به این زودی ‌ها به ایمنی جمعیتی نخواهیم رسید.✍️بازنگری در روش‌ های برخورد با بیماری کرونا امری ضروری میباشد و با توجه به شرایط اقتصادی مدل کشورها برای مقابله با بیماری متفاوت است. در کشور ما نیز قرنطینه و عدم بازگشایی برای طولانی ‌مدت میسر نیست، چراکه مشکلات اقتصادی گریبان گیر مردم می شود، اما از سوی دیگر عادی ‌سازی هم نمی‌ تواند چاره کار باشد. آنچه که امروز باعث اوج گیری مجدد کرونا شده است، عادی سازی است که توسط مردم، مسئولان و حتی رسانه‌ ها اتفاق افتاد و سبب شد شاهد سفرهای غیرضروری و برگزاری مراسم تجمعی مانند عزا و عروسی، باشیم. ما در مسیر مبارزه با بیماری شاید بتوانیم گاهی آهسته ‌تر حرکت کنیم، اما هیچگاه نباید متوقف شویم.
لذا بهترین روش مبارزه با ویروس کرونا
تکرار سه گانه کرونایی در طول شبانه روز می باشد:
-رعایت فاصله اجتماعی
-استفاده از ماسک
-شستن مرتب دستها

✍️ لذا این ستاد از مردم شریف شهرستان کوار درخواست می نماید خطر مرگبار ویروس کرونا را جدی تر گرفته و حتی الامکان از منازل خود خارج نشوند و در روابط اجتماعی و مراودات روزانه تغییر رویه دهند و زندگی خود را بر پایه ماندگاری ویروس کرونا برنامه ریزی نموده و به دستورالعملهای ستاد کرونا توجه بیشتری گردد تا ان شاء اله به فضل الهی از این شرایط سخت و دشورا فعلی که سایه آن بر جامعه و خانواده ها سنگینی می نماید رهایی پیدا کنیم و روزی فرا رسد تا جشن پیروزی و شکست کرونا را برپا‌ نماییم.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/04/26 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 26 بازدید