فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید دیلمیان

تاریخ تولد : کوار محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : کوار محل شهادت: کوار

بیانیه شماره ۱۲۸ ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان کوار

بیست و دومین فوتی کرونایی شهرستان کوار در یکی از روستاها؛🔻 تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در شهرستان کوار طی دو روز گذشته ۱۵ نفر و آخرین آمار نیز به ۹۱۴ نفر رسیده است.

شیوع بیماری کرونا در جامعه به حدی رسیده که در کنار رعایت فاصله اجتماعی، لزوم توجه به استفاده از ماسک را دوچندان کرده است.

شباهت دردسرساز علائم بالینی کووید-۱۹، آنفولانزا و سرماخوردگي✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان در بیانیه شماره ۱۲۸ اعلام نمود:
با فوت یک بیماری کرونایی در یکی از روستاهای شهرستان و مبتلا شدن ۱۵ نفر دیگر به ویروس کرونا طی دو روز گذشته آمار مبتلایان به این بیماری در شهرستان کوار به ۹۱۴ رسید.

✍🏻با توجه به شباهت دردسرساز علائم بالینی کووید-۱۹، آنفولانزا و سرماخوردگی که هر ساله با آغاز فصل پاییز، کشور حدود چهارماه درگیر شیوع ویروس تنفسی آنفولانزا می شود که ممکن است گاهی منجر به فوت فرد مبتلا نیز شود.
 
🔹️ علائم آنفولانزا وکووید۱۹ در بسیاری ازموارد مشابه است اما تفاوت هایی هم دارد. در اکثر مواقع آنفولانزا با علائم تب و لرز شدید و سردرد، به صورت ناگهانی ظاهر می شود. تب علامت شاخصی در این بیماری است و بعد از دو یا سه روز سرفه نیز به علائم افزوده می شود.

🔹️ در کرونا، تب ممکن است اولین علامت بروز بیماری نباشد یا حتی اصلا بروز نکند. همچنین دوره معمول بیماری آنفولانزا پنج روز است، البته در مواردی که عارضه دار می شود ممکن است دو تا  سه  هفته نیز طول بکشد، اما دوره بیماری کووید-۱۹، در اکثر مواقع کمتر از دو تا سه هفته نیست.

🔹️ در سرماخوردگی آبریزش بینی و عطسه، علائم غالب است و تب نادر بوده و در صورت بروز، خفیف است. همچنین طول دوره این بیماری بیشتر از ۳، ۴ روز نخواهد بود.

🔹️ برخی علائم در این میان می تواند کمک کننده باشد، به عنوان مثال از دست رفتن حس بویای و چشایی در کرونا بیشتر دیده می شود.

✍️لذا این ستاد از عموم شهروندان درخواست می نماید در این شش ماه پیش رو حتما باید بیش از گذشته به دستورالعمل های محافظتی از جمله زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در تجمعات و محیط های سربسته توجه کنند.تا ان شاء اله به فضل الهی و مساعدت مردم شاهد کاهش ویروس در سطح‌جامعه باشیم؛

تاریخ ایجاد خبر : 1399/06/26 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 9 بازدید