فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

شهید الله کرم کرمی

تاریخ تولد : 1322 محل تولد: کوار

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: ماووت عراق

بیانیه شماره ۱۲۶ ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان کوار

متاسفانه شهرستان کوار در ردیف پنجم مبتلایان کرونایی استان فارس قرار دارد؛

 طی چند روز گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان کوار ۱۱ نفر و آخرین آمار نیز به ۸۷۱ نفر رسیده است.

 آخرین وضعیت کرونا در استان فارس 

✍️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان در بیانیه شماره ۱۲۶ اعلام نمود:با مبتلا شدن ۱۱ نفر دیگر در چند روز اخیر به ویروس کرونا، آمار مبتلایان به این بیماری در شهرستان کوار به ۸۷۱ نفر رسید؛که این تعداد مبتلا متاسفانه باعث گردیده شهرستان کوار در رتبه پنجم مبتلایان به ویروس کرونا قرار گیرد و با توجه به جمعیت کمتر شهرستان نسبت به برخی شهرستانهای پرجمعیت استان این آمار و جایگاه نگران کننده می باشد.
بنابراین انتظار است تا مردم در موضوع پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همکاری بیشتری داشته باشند،لذا در این بیانیه آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس و موقعیت شهرستان کوار نیز بررسی می گردد:

✍️انجام بیش از ۲۶۷ هزار نمونه آزمایشگاهی کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون ✍️معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام نمودند:
متاسفانه هفت نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به ۸۸۳ نفر رسیده است.
🔹دکتر همتی افزودند: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون، بیش از ۲۶۷ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۴۶ هزار و ۸۹۷ مورد مثبت شناسایی شده است.
🔹این مقام مسئول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا تاکنون، ۴۳ هزار و ۶۷۲ نفر اعلام کرد.
🔹هم اکنون ۶۷۷ بیمار مشکوک و علامت دار کووید۱۹ در بیمارستان ها بستری هستند که از این تعداد، ۸۷ بیمار به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
🔹او با اشاره به آمار تجمعی موارد ابتلا در شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کرونا تاکنون گفت:
بیشترین تعداد گزارش شده با ۲۱ هزار و ۲۴۲ مورد مثبت مربوط به شیراز و در شهرستان های کازرون هزار و ۹۶۸ مورد، مرودشت هزار و ۴۶۳ مورد، داراب ۹۸۲ مورد،
کوار ۸۵۹ مورد، لامرد ۷۸۶ مورد، قیروکارزین ۷۴۹ مورد، زرین دشت ۶۹۸ مورد، آباده ۶۵۷ مورد، فیروزآباد ۶۰۳ مورد، ممسنی ۶۰۲ مورد، مهر ۴۷۱ مورد، فراشبند ۴۴۱ مورد، زرقان ۴۳۶ مورد، استهبان ۴۱۴ مورد، سپیدان ۴۱۲ مورد، کوه چنار ۳۸۷ مورد، اقلید ۳۴۷ مورد، پاسارگاد ۳۰۳ مورد، خرم بید ۲۸۲ مورد، نی ریز ۲۴۰ مورد، رستم ۱۷۶ مورد، سروستان ۱۶۶ مورد، ارسنجان ۱۶۰ مورد، بیضا ۱۵۴ مورد، خرامه ۱۴۱ مورد، بوانات ۱۳۰ مورد، بختگان ۶۵ مورد و سرچهان ۶۲ مورد مثبت تا امروز گزارش شده است.
(شایان ذکر است آمار اعلام شده مربوط به شهرستان کوار در متن فوق توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوط به هفته قبل می باشد و آمار مبتلایان امروز در آن وجود ندارد)

تاریخ ایجاد خبر : 1399/06/22 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 24 بازدید