فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

قاسم نامداری اکبرآبادی

تاریخ تولد : 1335 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: زبیدات

برگزاری جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان کوار به ریاست فرماندار کوار

*فرماندار کوار: یکی از تاثیرگذارترین عوامل در چرخه حیات سازمانها ایجاد تغییر و تحول است. *

✍🏻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار اولین جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان کوار با محوریت بررسی مشکلات چغندرکاران به ریاست اشکان کاظمی فرماندار کوار و با حضور رحیمی منتخب مردم حوزه انتخابیه کوار، سروستان و خرامه در یازدهمین دوره شهرستان مجلس شورای اسلامی ، غفاری مدیرعامل کارخانه قند پارس کوار،دادرس مشاور مدیرعامل کارخانه قند در امور کشاورزی ،عوض پور مدیر کارخانه قند و سایر اعضا و تعدادی از کشاورزان چغندر کار شهرستان در محل سالن اجتماعات غدیر فرمانداری كوار برگزار شد.

اشکان کاظمی فرماندار کوار در این جلسه ، با اشاره به اهمیت ایجاد تغییر و تحول در دنیای امروزی،اظهار داشت : به منظور همگام بودن با اتفاقاتي كه پيرامون ما در جريان است ، می بایست هم در زندگی شخصی و هم در چرخه حیات سازمانی ، متوجه اين اتفاقات و تغييرات باشیم.
کاظمی افزود : مهم ترین اختلاف بین چرخه حیات سازمانها و انسانها در این است که چرخه حیات انسانها به قبل برنمی‌گردد ، به این شکل که گذر عمر نوجوانی و جوانی ، بعد از رسیدن به دوران میانسالی دیگر برنمی‌گردد هر چند بتواند رفتارهای آن دوران را داشته باشد، اما معمول جامعه نیست و مورد پذیرش شهروندان نمی باشد ، اما اين اتفاق در جامعه رخ نمي دهد و آدمي نمی‌تواند به حیات اولیه زندگی خودش برسد.
اما چرخه حیات سازمانها همراه با گذشت زمان ، با ایجاد تغییر و تحولات می توانند به حیات اولیه خود برسند و حتی بعضاً به اهدافی فراتر از حیات سازمانی خویش دستیابی پيدا کنند.
فرماندار کوار با بیان اینکه تغییر و تحولات سازمانی ، در آیتم ها و مولفه ها باید تاثیر گذار باشد بر لزوم ایجاد تغییر در صنعت، بازار، تامین مواد اولیه توامان با هم تاکید و افزود در غیر این صورت از مدار خود خارج می شود.
کاظمی به مهمترین تغییرات ایجاد شده در کارخانه قند کوار و استفاده از نیروهای با تجربه، با دانش و مهارت امروزی اشاره کرد و اظهار داشت اگر این تغییرات در تامین مواد اولیه صورت نگیرد، سرمایه ، سرمایه گذاران هدر می رود و به سرانجام نمی رسد. لذا تامین مواد اولیه که بزرگترین نیاز امروز کارخانه است که بر عهده كشاورزان و توليدكنندگان مواد اوليه كارخانه می باشد و حيات و ادامه حيات آن به همكاري شما با شركت بستگي دارد.
نماينده عالي دولت در شهرستان در ادامه بيان داشت: در اقتصاد امروز تامين مواد اوليه بايد از نزديك ترين مسافت و فاصله زماني با آن صنعت صورت پذيرد و ديدگاهي كه مديران اين شركت دارند بايد به عنوان فرهنگ مستمر در رفتارهاي آتي شركت لحاظ گردد و كارخانه با سرمايه گذار جديد، راه تازه ای را براي نيل به افتخارات كسب و امروز مرحله جديدي از چرخه توليد كارخانه آغاز مي گردد. لذا همه اعضا كارخانه بايد دست در دست هم دهند تا چرخه حيات اين صنعت با قدرت بسيار خوب استمرار يابد .
فرماندار كوار در پايان اظهار داشت دولت در جريان خصوصي سازي از توان بالقوه بخش خصىوصي همواره بهره مي برد و بر همين اساس تنها راه نجات كارخانه قند كوار واگذاري آن به بخش خصوصي است و اظهار اميدواري نمود كه كارخانه با همت و تلاش علمي بتواند به قله هاي پيشرفت و ارزش واقعا خود برسد و در اين مسير قطعا مساعدتهاي مسئولين شهرستان به كمك كارخانه خواهد آمد.
در این جلسه رحیمی منتخب مردم حوزه انتخابیه کوار،خرامه و سروستان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه قند کوار شناسنامه کوار هست و باید حفظ شود ،اظهار امیدواری کرد که بایستی با کمک یکدیگر اجازه ندهیم این کارخانه آسیبی ببیند و نهایت همکاری را با سرمایه گذار جدید داشته باشیم .
رحیمی افزود : هر سرمایه گذاری جدیدی که بخواهد در شهرستان کوار سرمایه گذاری کند ابتدا به سابقه و وضعیت کارخانجات و شرکت های قبلی نگاه میکند و وضعیت آن ها را بررسی خواهد کرد و در صورت موفقیت سرمایه گذاران قبلی و مساعد بودن شرایط اقدام به سرمایه گذاری می کند.
نماینده منتخب مردم سپس ادامه داد : در سال جهش تولید بایستی همه دستگاه های دولتی در زمینه تحقق شعار سال تلاش جدی نمایند و در این سال مسئول و کارشناس پشت میز نشین نباید داشته باشیم و همگی باید در این راستا تلاش شبانه روزی داشته باشند.
رحیمی همچنین از مسئولین کارخانه قند پارس کوار و همچنین مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خواست تا در زمینه تولید و ارائه محتوای آموزشی در فضای مجازی در زمینه تشویق مردم به کشت چغندر قند برای تأمین مواد اولیه این کارخانه اقدام لازم را انجام دهند.
مدیرعامل کارخانه قند کوار در این جلسه با اشاره به اینکه مشکل اصلی کارخانه قند کوار تعدد مالکیت کارخانه بود که با حضور تیم جدید مدیریتی این کارخانه طی شش ماه گذشته تمامی بدهی کارخانه به افراد حقیقی و حقوقی پرداخت شده و بازسازی اساسی کارخانه را در دستور کار قرار دادیم و به همین خاطر فعالیت کارخانه را در سال ۹۸ شروع نکردیم و بنا داریم اعتماد مردمی را به کارخانه قند برگردانیم .
غفاری در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی این کارخانه تولید ۱۵۰۰ تن شکر در روز است ، اظهار امیدواری کرد که با تأمین مواد اولیه از سوی کشاورزان و همچنین حمایت معنوی مسئولین در سال جاری به ظرفیت یاد شده دست یابیم و حتی ظرفیت آن را در سال های بعد تا ۳۰۰۰ تن در روز افزایش دهیم و کارخانه قند کوار را به عنوان یک کارخانه نمونه استانی و موفق کشوری مطرح نماییم و با خارج کردن کارخانه از ضرر و زیان ،درآمد کارخانه را برای توسعه آن استفاده کنیم و کارخانه را هم در بورس ارائه نماییم.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/02/06 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 28 بازدید