فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

علی بخش غلامی

تاریخ تولد : 1345 محل تولد: شهر کوار

تاریخ شهادت : 1362 محل شهادت: جفیر

برگزاري جلسه ستاد مديريت و مقابله با ویروس کرونا كوار به رياست فرماندار شهرستان

تفاهم نامه همکاری فی مابین ناحيه مقاومت بسيج سپاه كوار و شبكه بهداشتي ، درماني كوار با موضوع « بسیج ملی سلامت » به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا امضا شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری كوار، جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا به ریاست اشكان كاظمي فرماندار شهرستان كوار و باحضور ناهيد معاون فرماندار، شمس نيا رئيس شبكه بهداشتي ، درماني كوار، فريدوني شهردار كوار، جانشين فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه كوار و دیگر اعضای جلسه برگزار شد.

اشکان کاظمی فرماندار کوار در این جلسه ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری فی مابین بسیج سپاه کوار و شبکه بهداشتی درمانی شهرستان با موضوع « بسیج ملی سلامت »اظهار داشت: سلامت نیز، همانند امنیت اهمیت بالایی دارد و با توجه به وضعیت موجود نیازمند است که نیرو‌های بسیجی و سپاهی برای تامین سلامت مردم به این حوزه وارد شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ادامه داد در قالب این تفاهم نامه ، با استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی بسیجی در قالب همکاری مشترک گام بلندی برای کنترل و مهار بیماری کرونا برداشته می شود تا هر چه سریعتر ازگسترش این ویروس جلوگیری شود.

وی افزود: از بین بردن کرونا ویروس نیازمند کار جهادی است و همه ما در سلامت جامعه سهیم هستیم، از این‌ رو باید تمام تلاش‌ها در این جهت متمرکز شود.

فرماندار کوار با بیان اینکه کمیته های مربوط به پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان تعيين و شرح وظایف آنان، ابلاغ شده، گفت: این کمیته ها موظفند ضمن اجرای دستورالعمل‌ها گزارش اقدامات خود را به صورت روزانه ارائه دهند.

وی افزود: مقابله با ویروس کرونا یک موضوع فراگیر است و نیازمند همکاری و مشارکت آحاد جامعه در این امر می باشد لذا بهترین راه مقابله، خود مراقبتی، حفظ آرامش، دوری از استرس و رعایت نکات بهداشتی به‌صورت کاملا جدی توسط شهروندان می‌باشد.

فرماندار شهرستان در ادامه ضمن اشاره به زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، مجموع اقدامات پزشکان و کادر درمانی شهرستان در این زمینه را ستودنی و قابل تقدیر دانست.

كاظمي گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از روزهای گذشته ضد عفونی معابر، خیابان‌ها، مساجد، مدارس، سرویس‌های بهداشتی، بازار و اماکن پر تردد در سطح شهرستان آغاز شده و به طور مستمر و روزانه در حال انجام است .

لازم به ذکر است در این جلسه هر یک از اعضای کمیته های ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان گزارشی از اهم اقدامات انجام شده را ارائه نمودند.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/01/05 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 24 بازدید