فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

با آغاز هفته بسیج یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان کوار برگزار شد

یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان با محوریت گرامیداشت هفته بسیج و انتخابات برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، یازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان  به ریاست اشکان کاظمی فرماندار و رئیس شورای اداری و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار، حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد ،ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و دبیر شورای اداری شهرستان، رئیسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار  و سایر اعضای شورای اداری شهرستان صبح روز چهارشنبه  در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

اشکان کاظمی فرماندار شهرستان کوار در ابتدا با بیان اینکه جلسات شورای اداری شهرستان بعنوان بالاترین مرجع جلسات شهرستان نقش مهمی در افزایش اطلاعات کلی و عمومی اعضا دارد ، گفت: طرح هر مطلبی در جلسات شورای اداری قابل قبول نیست و قطعا باید مسائلی که بعنوان مسائل روز مطرح هستند ، بیان شود تا دیدگاهها بررسی و به چالش کشانده شود.

وی افزایش قیمت بنزین را یکی از مهم ترین مسائل روز کشور برشمرد و اذعان داشت: زمانیکه موضوعی مطرح و بعنوان یک سیاست اعمال میگردد قطعا تمام راهکارهای پیش رو بصورت کارشناسانه و طی جلسات متعدد بررسی خواهد شد و تصمیم اخیر ، سیاستی بود که سران سه قوه تصمیم بر اعمال آن نمودند و رهبر معظم (مدظله العالی) هم بر اجرای آن  و راهکارهای مورد نظر تاکید ورزیدند و فرمودند: تصمیمی که سران قوای سه گانه اتخاذ می کنند از آن حمایت خواهم کرد زیرا این تصمیمات با پشتوانه سیاسی اتخاذ گردیده و طبعا باید اجرایی گردد. رهبر معظم انقلاب با اشاره به نگرانی و ناراحتی برخی از مردم از اتخاذ چنین تصمیمی اظهار داشتند :ضد انقلاب و دشمنان ایران همیشه از اینگونه تخریب ها و نا امنی ها حمایت کرده اند وهمگی ما خوب میدانیم که تخریب و آتش زدن کار مردم نیست و کار اشرار است. پس  آیا ما می توانیم سیاستی که رهبر بعنوان ولایت فقیه و بالاترین مقام کشور آن را مورد تائید قرار داده است، را زیر سئوال ببریم؟

کاظمی عنوان کرد: در شرایط تحریم امروزی بمنظور اعمال سیاست توزیع مجدد درآمد به قشر کم درآمد و ضعیف جامعه سه مولفه فروش نفت و درآمدهای حاصل از نفت؛افزایش عوارض مالیات ها و افزایش قیمت بنزین مطرح گردید اما در نظرسنجی این مولفه ها ، تنها مولفه ای که می توانست به اجرای عدالت نزدیکتر باشد افزایش قیمت بنزین بود که درآمد حاصل از آن باید صرف اقشار ضعیف و کم درآمد شود . و اما ، ما در جایگاهی نیستیم که در مورد درستی یا نادرستی اتخاذ چنین تصمیمی اظهار نظر کنیم و اذهان عمومی را مشوش نمائیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار با طرح این سئوال که: « چرا و به چه دلیل امروزه کوچکترین اعمال سیاستی ، آشوب هایی را در پی دارد» بیان کرد: در شیوه های حکومتداری دو مولفه 1. فرهنگ در اختلاف زیستن و 2. احترام به جناح  و طبقه مخالف  بعنوان زیرساخت اصلی هر حکومتی است . اما اکنون جایگاه آن در کشور ما کجاست؟ در انقلاب و زمان جنگ تحمیلی مردم کشور ما این دو مولفه را خیلی خوب رعایت کردند ، تمام اقشار مردم از هر جناح و از هر طایفه و قبیله ای در جنگ حضور یافتند و اجازه هیچگونه رخنه ای به دشمن ندادند . چرا اکنون اینگونه نباشیم ؟ چرا عده ای از ما حاضر نیستیم  عقاید خود را بخاطر دفاع از انقلاب کنار بگذاریم ؟

فرماندار کوار ادامه داد: برای نظام باید از خودگذشتگی نشان داد، هر کس در حیطه اختیارات و ماموریت های محوله خود باید برای پایداری نظام گام بردارد. در مسئله افزایش قیمت سوخت، شهرستان ما کمک های قابل توجهی با حضور همه گروههای مردمی از بسیجیان، شوراها، دهیاران ، مردم عادی به انجام رساند تا شهرستان های مجاور که در آتش آشوب ها می سوختند ، دچار بحران بیشتر نگردند. شورای تامین شهرستان اگر بی تفاوت از کنار موضوع عبور می کرد شهرستان ما نیز دست کمی از سایر شهرستان ها نداشت ، اگر رانندگان و مردم همیاری نمی کردند قطعا شهرستان ما نیز دچار آشوب می شد و خسارت هایی را متحمل می گشت که تا مدتها قابل جبران نمی بود ؟ ولی چرا اینگونه نشد؟ چرا بسیجیان شهرستان ما داوطلب بازگشایی مسیرهایی شدند که در حوزه استحفاظی ما هم قرار نداشت؟ دلیل همه آنها تنها می تواند اتحاد، یکدلی و همبستگی میان مردم و مسئولین این شهرستان باشد که با محوریت ائمه جمعه مستحکم تر و پایدارتر گشته است.

وی سپس ضمن تبریک فرا رسیدن  هفته بسیج ، خاطر نشان ساخت: تلاش ها ، از خودگذشتگی ها، جانفشانی ها و فداکاری های بسیجیان از زمان انقلاب تا کنون بر هیچ کس پوشیده نیست و باید همگی دست به دست هم داد تا فرهنگ بسیج و بسیجی در بین تمام اقشار جامعه بصورتی اساسی و ریشه دار بنیان نهاده شود که این هفته فرصتی است مغتنم ،تا با همراهی در اجرای برنامه های متنوعی که برنامه ریزی شده است ، این فرهنگ اشاعه پیدا کند.

گشول امام جمعه کوار در خصوص وقایع اخیر کشور اذعان داشت: تصمیمی که اتخاذ گردید توسط ارکان نظام و بر اساس نظرات کارشناسانه بود ولی عواقب این تصمیم باید مد نظر قرار گیرد و نباید باعث شود مردم زیر بار فشار گرانی ها و تورم بیشتر کمر خم کنند.

وی افزود: اگر درایت رهبر و بصیرت مردم و تلاش اعضای شورای تامین و نیروهای نظامی و مدافعان امنیت نبود بی شک دشمنان هتاک برنامه های خود را عملی می ساختند . در شهرستان کوار نیز درایت فرماندار و هوشیاری مردم عزیز و ولایتمدار و همراهی بسیجیان باعث گردید آشوبی برپا نگردد و این بحران بخوبی پشت سر گذاشته شود.

امام جمعه کوار در ادامه در خصوص حمایت از تولید کنندگان داخلی و اصل خصوص سازی به بیان مطالبی پرداخت و تصریح کرد: پنجره نفوذ دشمن ضعف مدیریت و ضعف اقتصادی  است و اکنون که در میدان جنگ ترکیبی بسر می بریم  با برنامه ریزی صحیح و مناسب و مطرح کردن اصل خصوصی سازی به شیوه ای کارآمد و بعبارت بهتر ارتقا سطح مدیریت اقتصادی خواهیم توانست بسیاری از مشکلات ناشی از تحریم ها را از میان برداریم.

گشول در ادامه با اشاره به هفته بسیج عنوان کرد: در همه برهه ها از زمان انقلاب تاکنون بسیجیان حضوری پررنگ و مستمر در تمام صحنه ها داشته اند و در تمام زمینه ها بعنوان یک شجره طیبه در حفظ امنیت نقش اساسی داشته اند، ما مدیون بسیج و بسیجیان هستیم و با عمق بخشیدن به کارهای فرهنگی و مستحکم نمودن ریشه اعتقادی  خود خواهیم توانست برنامه های توطئه آمیز دشمنان را خنثی سازیم همانگونه که اکنون رسالت بسیج همین است و تمام تلاش آنها این است تا جوانان را با ارزش های انقلابی و اسلامی آشنا کنند.

  حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد ، گفت: یکی از مولفه های مهم ایجاد آرامش در شهرستان کوار که بوسیله تدابیر خوب اعضای شورای تامین شهرستان و فرماندار عزیز به انجام رسیده است رصد،  بیان و پیش بینی مسائل موجود در خطبه های نماز جمعه کوار و اکبرآباد است. از طرفی مردم آگاه و شریف شهرستان نیز با همراهی و همدلی باعث تقویت این موضوع گردیده اند.

وی با اشاره به خطبه 24 نهج البلاغه بیان کرد: جنگی که امروز درگیر آن هستیم جنگ شناختی است که بسیار فراتر از جنگ ترکیبی است زیرا دشمن علاوه بر اینکه اقتصاد و امنیت مردم را تحت الشعاع قرار داده در تلاش است بر روی اذهان مردم کار کند چه بسا وقایع اخیر بواسطه تحلیل های نادرستی بود که برخی از افراد جاهل از تصمیمات کارشناسانه سه قوه اساسی انجام دادند و موجب بروز آشوب ها و به تبع آن خسران زیاد به اموال مردم و دولت شدند.

وی قانون گریزی را یکی از پایه های اساسی بروز نارضایتی در مردم دانست و افزود: فتنه چیزی جز مقابل قانون ایستادن نیست و اکنون که در جریان انتخابات هستیم تمام اهتمام دشمن این است تا در تصمیمات بویژه تصمیمات شورای نگهبان نفوذ نماید که باید با هوشیاری تمام مانع تحقق بخشیدن به این امر شد.

وی در پایان خطاب به اداره صمت و اتاق اصناف عنوان کرد : کار نظارت کار بسیار سختی است ولی بموجب پیشگیری و تحت کنترل داشتن قیمتها و نرخ تورم در جامعه،  باید تلاش شود نظارت بر اصناف و بازاریان با دقت بیشتر به انجام رسد .

 رئیسی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کوار گفت: تشکیل بسیج در 5 آذرماه 58 از آثار باقی مانده حضرت امام خمینی (ره) است که در تمام وقایع تاثیرات ارزشمندی به همراه داشته است و آنچه ما باید مد نظر قرار دهیم این است که هفته بسیج با برگزاری برنامه های متنوع  باید پررنگ تر از سال های گذشته همراه باشد و فرهنگ بسیج و بسیجی بهتر از گذشته در شهرستان تبیین گردد.

وی در خصوص انتخابات پیش رو و توطئه های دشمنان اظهار داشت: دشمنان نظام و انقلاب در تلاشند تا انتخابات را تحت تاثیر قرار دهند و تمامی مجریان انتخابات در تلاشند تا انتخاباتی سالم و در حد ایمن در شهرستان برگزار گنند.

رئیسی در ادامه سخنان خود افزود: رعایت اصل بی طرفی یکی از موضوعات مهم در بحث انتخابات است و مجموعه مرتبط با  انتخابات له یا علیه کسی کار نخواهد کرد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری همچنین در خصوص عدم استفاده از تجهیزات اداری و دولتی در راستای حمایت از کاندیدای خاص ، رصد اطلاعاتی ، پاسخگویی به موقع به مکاتبات انتخاباتی و ... نکاتی را مطرح کردند.

حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار  اظهار داشت: هفته ای که پیش رو داریم بنام هفته بسیج ، یکی از نهادهای مردمی که توسط رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذاری شد ،نامگذاری شده است و وظیفه همگی ماست تا با برگزاری برنامه های متعدد و متنوع فرهنگ خروشان بسیج و بسیجی را اشاعه دهیم و تلاش کنیم با رونمایی از افتخاراتی که  بسیج در طول 40 ساله اخیر در تمامی زمینه ها کسب نموده است بر همگان آشکار سازیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار ، خاطر نشان ساخت: بسیج در زمینه تعلیم و تربیت پیشرفت چشمگیری نموده است و آرمان و رسالت آن در این بعد این است که در قشر جوان و نوجوان

وی سپس افزود: شعارها و اسامی که هر ساله تحت عنوان نام سال  توسط مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)  نامگذاری می گردد ؛همگی حول محور علم بوده است. در دهه اخیر رشد علمی کشور بعنوان اولین رتبه در سطح منطقه و جهان مطرح گردیده است. بسیج نیز از این امر غافل نگردیده و معاونت علمی-پژوهشی با محوریت گسترش تحقیق و توسعه در میان دانشجویان و حمایت همه جانبه از طرح های کاربردی آنان پایه گذاری شد تا شرایط را برای مقابله با جنگ نرم دشمن فراهم آورد که خوشبختانه امروزه شاهد موفقیت های چشمگیر آن در زمینه مقابله با توطئه های دشمن با هدف ایجاد جنگ نرم هستیم.

حیاتی با اشاره به این جمله رهبر معظم انقلاب که فضای مجازی را به رودخانه ای خروشان تشبیه نموده است ، اذعان داشت: به زعم مقام معظم رهبری  فضای مجازی بسان رودخانه ای خروشان است که اگر بخوبی هدایت شود ،می شود کشت و اگر هدایت نشود سیلاب را بدنبال دارد . بر همین اساس معاونت فضای مجازی از دیگر موضوعاتی که بسیج آن را مورد غفلت قرار نداده و با ایجاد آن در تلاش است با برگزاری دوره های آموزشی سطح سواد و آگاهی خانواده ها را بمنظور استفاده صحیح از این ظرفیت افزایش دهد.

حسین حیاتی در ادامه با بیان شعار محوری هفته بسیج تحت عنوان:  «بسیج،چهل سال خدمت، جهاد و شهادت » به تشریح برنامه های هفته بسیج پرداخت .

 

تاریخ ایجاد خبر : آذر 07، 1398 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 30 بازدید