فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حمید شکوهی

تاریخ تولد : 1341 محل تولد: ارباب سفلی

تاریخ شهادت : 1367 محل شهادت: جزیره مجنون

اولین جلسه شورای اداری شهرستان کوار در سال 98 برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، اولین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 98 صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار، ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،روستا معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، همتی بخشدار مرکزی،زارع بخشدار طسوج و سایر اعضای شورای اداری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه اشکان کاظمی فرماندار شهرستان بر تلاش بیشتر در سال 98 تاکید نمود و عنوان کرد: سال 97 با تمام فراز ها و نشیب هایش به اتمام رسید. تلاش ها و فعالیت های در سال گذشته به انجام رسید که برخی  برای به ثمر نشستن نیازمند تلاش بیشتر در سال جدید و پیگیریهای مستمر تر دارد و برخی توانستند تاثیرات قابل توجهی در فعالیت های سیاسی،اقتصادی،فرهنگی و ... شهرستان بر جای گذارند.

رئیس شورای اداری شهرستان کوار با اشاره  بر پنج ویژگی اصلی یک مدیر اذعان داشت: مهمترین وظیفه یک مدیر برنامه ریزی است که نه تنها در زندگی فردی بلکه در حیات اداری موضوعی حائز اهمیت است که بدون توجه به آن هیچگونه موفقیتی حاصل نخواهد شد و باعث می گردد روزمرگی زندگی افراد دچار تحول گردد.

وی تصریح نمود:  بمنظور نهادینه کردن این ویژگی ، اعضای شورای اداری شهرستان باید نسبت به تدوین برنامه عملیاتی یکساله (کوتاه مدت) و پنج ساله (بلند مدت) خود اقدام نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار در ادامه گفت: با داشتن برنامه ریزی و برنامه عملیاتی خواهیم توانست مسائل و مشکلات را به راحتی شناسایی و آنها را از سر راه برداریم.

کاظمی وفاق و همدلی میان مردم و مسئولین در سطح شهرستان را مثال زدنی خواند و خاطر نشان ساخت: همدلی،وفاق ،یکرنگی و اتحاد عاملی اساسی است تا با تکیه بر آن بتوان مشکلات موجود را رفع کرد. در جریان بحران ها و خصوصا آتش سوزی سال گذشته و سیلاب های اخیر این موضوع بسیار به چشم خورد و همگی با چشم بینا دیدیدم که رسیدن به اهداف با اجماع و اتحاد حاصل می گردد .بنابراین مسئولین باید بتوانند به بهترین نحو از این ظرفیت ها و پتانسیل های مردمی در راستای ارتقا و توسعه شهرستان بهره ببرند .بر همین اساس تر تیبی اتخاذ نموده ایم تا ضمن برگزاری منظم جلسات مدیریت بحران در شهرستان زمینه ایجاد اتاق های مدیریت بحران در سه نقطه از شهرستان را فراهم آوریم و با آموزش های اصولی و کاربردی به نیروهای مردمی زمینه مشارکت آنها را گسترش و توسعه دهیم.

فرماندار شهرستان در ادامه اذعان داشت: تغییر دیدگاهها سومین موضوعی است که بر آن تاکید می نماییم زیرا که با تغییر دیدگاه می شود دنیا را تغییر داد و این اتفاق نخواهد افتاد مگر با تعیین اولویت های اداری و سازمانی .

اشکان کاظمی نماینده عالی دولت در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از اقدامات خیرخواهانه مردم شهرستان در کمک به سیل زدگان استان های سیل زده و مشارکت در کارهای عام المنفعه گفت: انجام اینگونه فعالیت ها در میان مردم زمینه مساعدی برای رشد سرمایه های اجتماعی است و بهره گیری  از این پتانسیل ها در جهت مناسب نیازمند حمایت و همگامی مسئولین است.

سپس حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار با اشاره به سخنان فرماندار شهرستان گفت: همدلی،هماهنگی و نظمی که در میان اعضای شورای  و نهادهای مردمی وجود دارد می تواند زمینه ساز گره گشایی از مشکلات مردم باشد.

وی افزود:بحران های اخیر نشان داد که قدرت بسیج شوندگی مردم شهرستان کوار و خیرخواهی آنها بی نظیر است و مایه افتخاری است برای ما مسئولین که در این شهرستان خدمت می کنیم.

در این جلسه محمودی مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بمناسبت سالروز تاسیس پنیاد مسکن و شمس نیا رئیس شبکه بهداشتی ،درمانی و پژوهشی شهرستان بمناسبت هفته سلامت گزارش عملکرد سال 97 خود را ارائه دادند و به بیان اهداف و راهکارهای خود در سال 98 پرداختند.

 

تاریخ ایجاد خبر : 98-02-04 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 254 بازدید