فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

سردار شهید حسین رضا زاده

تاریخ تولد : 1342 محل تولد: فرود

تاریخ شهادت : 1366 محل شهادت: نصر 8

اولين جلسه شوراي اداري شهرستان كوار به رياست فرماندار شهرستان برگزار شد.

اولين جلسه شوراي اداري شهرستان كوار به رياست فرماندار شهرستان برگزار شد.

✍🏻 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار اولین جلسه شورای اداری شهرستان کوار به ریاست اشکان کاظمی فرماندار و رییس شورای اداری شهرستان و با حضور حجج الاسلام و المسلمین گشول و میرشکاری ائمه جمعه کوارو اکبرآباد ، ناهید معاون فرماندار و دبیر شورای اداری شهرستان ، حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کوار، بابایی فرمانده انتظامی شهرستان، بخشداران و سایر اعضای شورای اداری، دهیاران و روسای شوراهای اسلامی با محوریت - بزرگداشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور و مدیریت مبارزه با بیماری کرونا در شهرستان کوار در سالن اجتماعات امام خامنه ای )مدظله العالی ( برگزار گردید .

اشکان کاظمی فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان در این جلسه با گرامیداشت فرا رسیدن 5مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه و بیان این نکته که تریبون های نماز جمعه کانون توجه مردم است ، گفت : ائمه جمعه مظهر صبر شکیبایی ، آرامش و تقوا هستند و از آنجا که مردم آنان را نماد دین ودیانت و پرهیزکاری می دانند، وظیفه ای خطیر برعهده دارند چرا که علاوه بر دعوت مردم به صداقت، ایمان و درستی، زبان گویای مردم هستند و نقش بسزایی در ارائه گزارشات سیاسی و اجتماعی جامعه دارند.
وی افزود: در کنار بیانات ارزشمند ائمه جمعه ، مسئولین دستگاهها و نهادهای اجرایی شهرستان موظفند بصورت مستمر و با توجه به ایام ، رویداد ها و مناسبات مربوطه نسبت به برگزاری میز خدمت در نماز جمعه اقدام کنند تا بدینگونه بتوانند ضمن رفع مشکلات مردم و پاسخگویی به آنها ، روح نشاط و امید در بین مردم تزریق گردد.
کاظمی در ادامه با تبریک فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب ،عنوان کرد: همانطور که ائمه جمعه بیان کردند عفاف و حجاب مقوله ای مذهبی -اجتماعی است که هم در فرهنگ اسلامی و هم در فرهنگ ملی بسیار بر آن تاکید شده است و بعنوان یک مسئله اجتماعی مورد قبول همگان قرار گرفته و بعبارتی جایگاه خود را پیدا کرده است.
وی تصریح کرد : اما آنچه بعنوان بزرگترین دغدغه فکری مد نظر قرار دارد ، نبرد بیولوژیکی پیش رو است که متاسفانه علیرغم تاکیدات مکرر رهبر انقلاب حضرت امام خامنه ای )مد ظله العالی( و مطرح شدن آن در چارچوب قوانین ،مقررات و دستورالعمل ها و نیز طرح موضوع بصورت جدی توسط ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه ، از سوی عامه مردم آنطور که باید و شاید جدی تلقی نگردیده است و به یک تهدید عمومی برای به خطر انداختن جان انسانها بعنوان اولویت اصلی و اساسی تمام سیاست های اتخاذ شده، تبدیل شده است.
کاظمی فرماندارشهرستان ،سپس روند گسترش شیوع بیماری کووید 19 در شهرستان را نگران کننده خواند و گفت: با توجه به وضعیت پیش رو و نظر به اینکه میانگین سنی افراد مبتلا روز به روز کمتر می شود، انتظار داریم کلیه نهادها و ارگان های ذیربط با عزم جدی وارد عرصه شوند تا بتوانیم مثل ماههای آغازین شیوع بیماری ، شهرستان را به یک نقطه پایدار برسانیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان کوار ،خاطر نشان ساخت:با توجه به شیوع بیماری کرونا ، شرایط فراهم نشد تا بتوانیم از زحمات و همراهی یکا یک شما در جریان انتخابات گذشته قدردانی کنیم ، انتخاباتی که نمونه بارز یک حماسه زیبا از مشارکت،همدلی و اتحاد بود .
رئیس شورای اداری شهرستان ادامه داد: در جریان انتخابات سه عامل دست به دست یکدیگر دادند تا شاهد بهترین و بی حاشیه ترین انتخابات تاریخ شهرستان کوار باشیم . یکی از این عوامل اعتمادی بود که به مردم کردیم. بر خالف دوره های قبل از دوربین های مدار بسته و داربست های هدایت کننده مسیر حرکت استفاده ننمودیم و اجازه دادیم خود مردم بعنوان حامیان امنیت ناظر کردار خود باشند و دیدید که چه زیبا نشان دادند که بهترین و قابل اعتماد ترین مردم هستند که با واژه ها قادر به قدردانی از آنها نخواهیم بود. انتخاب اعضا هیات اجرایی ، مجریان و بازرسین انتخابات از اقشار مختلف مردم بدون توجه به هیچ دیدگاه و جناح و بدون کمک گرفتن از نیروهای خارج از شهرستان ،عامل دیگر موفقیت ما در انتخابات بود. نیروهایی خدوم ،با تجربه و صاحب فکر که ارمانشان سرافرازی شهرستان بود و بس. و اما سومین عامل که جای بسی تشکر و قدردانی دارد خود داوطلبین بودند . زمانیکه نام یک نفر بعنوان منتخب شهرستان از طرف شورای وحدت معرفی گردید تمامی کاندیداها بدون هیچگونه سخن و حاشیه پردازی استعفای خود را اعلام کردند و به حمایت از منتخب شورای وحدت برخاستند ، منتخبی که اخالق خاص خود وی نیز عامل مهمی در برگزاری انتخابات پرشور ، بی حاشیه و سالم بود.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه شهرستان کوار با تبریک فرا رسیدن ایام ملی پیش رو و بزرگداشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور ، گفت: رعایت عفاف و حجاب بالاترین عبادت است زیرا دو مقوله مهم را مورد تاکید قرار می دهد ؛ .1 عفاف در لقمه که منظور همان پرهیز از حرام خواری است و .1 عفت نسبت به دامن و کنترل امیال نفسانی .
وی افزود: رعایت عفاف و حجاب بعنوان یک عبادت بر زن و مرد واجب است و همگی ما باید در روابط گفتاری، حفظ پوشش ها و غیره حریم ها رانگه داریم تا ساختار شکنی در جامعه پدیدار نگردد.

امام جمعه شهرستان سپس با اشاره به نزدیک شدن 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور به امامت آیت اله طالقانی ، بیان کرد: نمازجمعه فریضه ای است که هر هفته بدون توجه به خط و گرایشی و بدون ایجاد محدودیت جامعه را پیرایش می کند. در واقع نماز جمعه نهادی مردمی است که پیوند دهنده مردم با ولایت است ؛ ساختاری است که بواسطه آن نهاد امامت و امت در هم تنیده است و نظامی مردمی شکل گرفته است ، بنابراین باید تلاش نمود جایگاه ائمه جمعه بعنوان امام متقین و به تعبیر کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه ، جایگاه انبیا و جایگاه نماز جمعه را تحت عنوان جلوه گاه تقوا، رزمایش آگاهی و بیداری، زبان گویای مردم ، نماد وحدت و بصیرت و غیره ، با اجرای برنامه های هدفمند، فضاسازی مناسب، حضور گرم و پرشور به همگان خصوصا نسل جوان و آتیه ساز نشان داد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین میرشکاری امام جمعه اکبرآباد با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای )مد ظله العالی( در شهریور ماه ، عنوان کرد: نمازجمعه شبکه ای مردمی،دینی و حکومتی است . زیرا امام جمعه در این مسیر الهی به نیابت از مردم حوائج آنها را نزد خداوند مطرح می سازد و مسئول تسکین دهنده جامعه است، بر این اساس توصیه تقوا به امام جمعه نسبت به مردم بسیار بیشتر است.

وی افزود: شبکه دینی است زیرا در مسیر وصل انسان به خدا و انتقال فرمایشات الهی به مردم است،باید ها و نباید ها را مطرح می سازد که این باعث گردیده از نماز جمعه بعنوان یک مجموعه کامل یاد گردد.
امام جمعه اکبراباد تصریح کرد و اما شبکه حکومتی است از ان جهت که در حاکمیت اسلامی یکی از ابزارهای اطلاع رسانی دو سویه و تعاملی نماز جمعه است که مطالبات مردم را مطرح می سازد و خدمات نظام را صادقانه و بدون هیچ گونه اغراق گویی بیان می دارد.
در این جلسه هر یک از اعضا نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را ارایه دادند و در نهایت تصمیماتی اتخاذ گردید.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/04/24 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 26 بازدید