فرماندار شهرستان

مهندس اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

فرهاد کشاورز

تاریخ تولد : 1346 محل تولد: شهر کوار

تاریخ شهادت : 1362 محل شهادت: جنوب

اجرای عملیات ساخت هنرستان شهید غفاری اولویت اساسی پروژه های حوزه آموزش و پرورش در شهرستان کوار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار، صبح امروز  (سه شنبه )۲۱ اسفند ماه، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان به همراه عبیدی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار با موصلی مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس فارس پیرامون پروژه های در حال انجام آموزش و پرورش در سطح شهرستان کوار به تحلیل و تبادل نظر پرداختند

در این دیدار اشکان کاظمی فرماندار شهرستان با اشاره به این موضوع که هنرستان شهید غفاری یکی از آموزشگاههای مهم شهرستان کوار است که نقش اساسی در تربیت نیروی انسانی فنی و مهارتی  در رشته های مختلف دارد ،گفت:   با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی در شهرستان کوار که بارها و بارها نیز به این موضوع اشاره شده است و اهمیت بسزای این آموزشگاه در بین مردم  شهرستان، اولویت اصلی و اساسی ما اجرایی نمودن ساخت و تکمیل پروژه هنرستان شهید غفاری شهر کوار می باشد.
 
وی افزود: همچنین تزریق  اعتبارات مورد نیاز جهت ادامه روند ساخت پروژه استخر آموزش و پرورش دومین اولویت قابل طرح می باشد که خواهان توجه ویژه به آن هستیم.
 
 در این دیدار همچنین پیرامون  احداث دو  آموزشگاه در روستاهای باغان و لهکویه و نیز تامین تجهیزات مورد نیاز سایر مدارس آموزش و پرورش نظیر صندلی، دستگاه رایانه و ...  بحث گردید.
 
️از جمله ره آورد های  این دیدار می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 
هنرستان شهید غفاری کوار: با زیر بنایی معادل 5800متر مربع مشتمل بر 6 کارگاه آموزشی ،سالن امتحانات و اجتماعات ، 12 کلاس درس، دو اتاق رسم و غیره که طراحی نقشه و محاسبات آن انجام گردیده است و در لیست اعتبارات پروژه های سال ۹۸ قرار خواهد گرفت و عملیات ساخت  آن در سال ۹۸ اجرایی خواهد شد.
 
 استخر آموزش و پرورش: اعتبارات مورد نیاز جهت ساخت این پروژه تا مرحله ساخت سوله در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و در صورت تزریق اعتبارات از محل تتمه، اعتبارات دیگری نیز به این پروژه اختصاص خواهد یافت علاوه بر اینکه  این پروژه جز اولویت های پروژه های اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس فارس در سال ۹۸ قرار خواهد گرفت.
 
ساخت مدرسه در روستای باغان و لهکویه : با وعده موصلی مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس فارس  این پروژ ها در لیست  اعتبار ات سال  ۹۸ قلمداد خواهد شد. 
 
تجهیزات تخصیص یافته: همچنین تعداد 385 صندلی دسته دار به مدارس آموزش و پرورش شهرستان اختصاص داده شد .
 
در خصوص دستگاه های یارانه مورد نیاز مدارس ،مدیرکل نوسازی،توسعه و  تجهیز مدارس فارس  وعده داد که در صورت تامین اعتبار این اقلام در اختیار مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار قرار داده خواهد شد.

تاریخ ایجاد خبر : 97-12-21 نویسنده : مدیر تعداد بازدید : 225 بازدید