فرماندار شهرستان

اشکان کاظمی


ارتباط مستقیم با فرماندار

شهدای شهرستان

قاسم نامداری اکبرآبادی

تاریخ تولد : 1335 محل تولد: اکبرآباد

تاریخ شهادت : 1361 محل شهادت: زبیدات

آتش سوزی مراتع تنگه کله ای شهرستان کوار در کمتر از یک ساعت مهار گردید

نجات جنگلها و مراتع از خطر آتش سوزی، نیازمند مشارکت همگانی است"

◀️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار، مراتع تنگه کله ای که صبح امروز جمعه، 9خرداد ماه 99، طعمه حریق گردید بامدیریت به هنگام شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و همیاری و کمک همه جانبه نیروهای غیور مردمی خطه شاه بهرامی و ولیعصر، نیروهای جان بر کف امدادی و آتشنشانی شهرداریهای کوار و طسوج و شرکت اکتشاف و نیروهای خدوم منابع طبیعی در کمتر از یکساعت فروکش گردید تا زبانه های خشمگین آتش ، بیش از این طبیعت زیبا را به کام خود نکشاند.

بر این اساس ،شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کوار از عموم مردم عزیز شهرستان می خواهد که با توجه به خشک شدن بوته های یکساله در مراتع و کوهها از برافروختن آتش جدا خودداری نمایند تا بیشتر از این شاهد از بین رفتن جنگلها و مراتع نباشیم.

❇️شایان ذکر است به استناد ماده ۴۷ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور برافروختن آتش در جنگل ها و مراتع بصورت عمد مجازات
حبس مجرد از 3تا 10سال را شامل می گردد و در صورتيكه مرتكب از مأمورین ‌جنگلبانی باشد بحداكثر مجازات مذكور محكوم می شود. همچنین در تبصره ذیل این ماده عنوان شده است: در موقع آتش‌ سوزی در جنگلها كليه مأمورين دولتی اعم از لشكری و كشوری كه در نزديكی آن محل باشند در مقابل تقاضای مأمورين جنگلبانی يا بخشداری موظفند با كليه وسايل ممكنه دولتی كه در اختيار دارند در آتش نشانی كمك نمايند. مأمورين ‌كشوری كه در ايفای اين وظيفه مسامحه و قصور نمايند بر حسب مورد طبق مقررات مواد ۵۸ و ۵۹ قانون استخدام كشوری مجازات‌ می ‌شوند. در مورد مأمورين لشكري تعقيب و مجازات آنان طبق مقررات و قوانين نظامی خواهد بود.

تاریخ ایجاد خبر : 1399/03/08 نویسنده : سجادی نژاد تعداد بازدید : 35 بازدید