شرح خبر


'../NewsImages/f680f738ba96a65a0ed71eb030bcb056.jpg' در دیدار با مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان مورد بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ، صبح امروز (سه شنبه) اشکان کاظمی فرماندار شهرستان کوار به همراه ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با حضور در دفتر پاک فطرت مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس  مباحث آموزشی دهیاران و شوراهای اسلامی و سایر مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان را مورد تحلیل قرار دادند.

کاظمی فرماندار شهرستان در این دیدار با اشاره به نقش مهم و حساس دهیاران  در توسعه روستایی ، گفت: دهیاران علاوه بر اینکه باید کلیه اقدامات و فعالیت های خود را در محدوده قانون و بر اساس علم و دانش انجام دهند باید در روستاها پاسخگوی مسائل فنی ، مالی و مدیریتی اهالی باشند بنابراین نیاز به فراگیری دانش روز و تسلط بر قوانین و مقررات دارند.

وی افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی نیاز دارند تا آموزش های لازم را ببینند و در این راستا تلاش خواهیم کرد تعامل بیشتری با دفتر امور روستایی استانداری داشته باشیم.

از دیگر موارد قابل طرح در این دیدار توسط فرماندار شهرستان فرسوده بودن ماشین آلات حمل زباله در روستاهای شهرستان بود.

در ادامه پاک فطرت مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس اذعان داشت: اهمیت نقش آموزش در کاهش مسائل و مشکلات دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و انجام دقیق امورات بر کسی پوشیده نیست و تمام تلاش ما این است که با بهره گیری از اساتید مجرب و ارائه سرفصل های منظم و دقیق دوره های آموزشی را بصورت کاربردی و دوره ای  برگزار نمائیم.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس افزود: هدف ما تنها آموزش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی نیست ، بلکه کلیه شهروندان نیز از مزایای دوره های آموزشی برخوردار خواهند شد.

پاک فطرت تصریح کرد: برای رسیدن به هدف مورد نظر تعامل و همت جمعی نیاز است که قطعا مشارکت خوب شهرستانها ، امر آموزش را با موفقیت همراه خواهد نمود .

در این دیدار همچنین ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری به بیان برخی از مسائل و مشکلات حوزه روستاها پرداخت و ضمن بیان برخی از کمبودهای موجود خواستار همکاری همه جانبه دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس در جهت رفع این موانع و مشکلات گردید.

عوض پور معاون مدیر کل دفتر امور روستایی و محمدی کارشناس دفتر امور روستایی نیز که در این دیدار حضور داشتند به تشریح و توضیح مسائل مطروحه و ارائه راهکارهای موجود پرداختند.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر پیرامون نکات مورد نظر تصمیماتی اتخاذ شد.

 


تاریخ ثبت خبر: 1397/9/13
تاریخ وقوع خبر: