شرح خبر


'../NewsImages/a1af231581a82dc58fe4f1bbec3b5966.jpg' شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوار تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ، شورای فرهنگ عمومی شهرستان کوار با حضور حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان، امیری فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کوار، بابایی فرمانده انتظامی شهرستان، همتی بخشدار مرکزی و سایر اعضا در محل دفتر امام جمعه شهرستان تشکیل جلسه داد.

در این جلسه اشکان کاظمی فرماندار شهرستان با اشاره به مطالب ذکر شده در جلسه قبل شورای فرهنگ عمومی شهرستان به بیان برخی از مسائل و مشکلات در شهر کوار و نیز ادای حقوق شهروندی، شهروندان پرداخت و گفت: حقوق شهروندی از مباحث و مطالب مهمی است که به طور گسترده به رفاه ،آسایش، عدالت و مساوات افراد توجه دارد و در کلیه نظریات اجتماعی، سیاسی و حقوقی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است .

وی افزود: هنگامی که حقوق شهروندی در یک جامعه تحقق می یابد و همه ی اعضای آن جامعه از تمامی حقوق مدنی ،سیاسی و رفاهی خود برخوردار می‌گردند این انگیزه را خواهند داشت تا در حوزه‌های مختلف مشارکت پیدا کنند و در برابر حقوقی که بر عهده دارند، وظایف و مسئولیت های خود را به خوبی به انجام رسانند. در نتیجه ، اداره بهتر جامعه و ایجاد نظم در آن به سهولت انجام می پذیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار در ادامه سخنان خود یکی از معضلات اساسی شهر کوار را وضعیت ترافیکی آن عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: خیابان های شهر کوار ظرفیت پذیرش این تعداد  وسیله  نقلیه را ندارد و این امر باعث گردیده مشکلات عدیده ای برای همشریان بوجود آید که باید به هر صورتی که امکان پذیر باشد مورد حل و فصل قرار گیرد.

کاظمی فرماندار شهرستان یکی از راهکارهای رفع این معضل را احداث چندین پارکینگ عمومی در سطح شهر دانست و گفت: باید  زمینه لازم جهت ایجاد پارکینگ های عمومی در سطح شهر کوار بمنظور  کاهش حجم ترافیکی با همکاری مردم و نیز کلیه دستگاه‌های اجرایی مرتبط فراهم آید تا از حجم مشکلات موجود کاسته گردد.

وی همچنین با بیان این نکته که ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی بسیار حائز اهمیت است ،اذعان نمود:  ما باید تعریف درستی از ترافیک ، اصلاح و بهبود آن داشته باشیم . قطعا ضرورت بهبود وضعیت ترافیکی شهر کوار به این معنی نیست که ترافیک را حذف نماییم چرا که این امر امکان پذیر نیست،بلکه باید در جهت کاهش آن و ارتقاء فرهنگ ترافیکی گام برداریم.

اشکان کاظمی با اشاره به حادثه خیز بودن ورودی بیمارستان و نیز احتمال بروز تصادفات در این منطقه عنوان کرد:  طی بازدیدی که در 4 مهرماه سال جاری به همراه سیاهپور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از ورودی بیمارستان داشتیم ، تصمیم بر این شد که جهت بررسی وضعیت ورودی بیمارستان فاطمه الزهرا (س) کوار و رفع مشکلات موجود، کارشناسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای از استان به محل اعزام گردند  تا با نقشه برداری مناسب و ارائه آن به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اقدامات لازم جهت احداث رمپ ورود و خروج صورت پذیرد که این امر در حال  پیگیری است.

از جمله موارد دیگری که در این جلسه توسط فرماندار شهرستان مطرح گردید وضعیت زمین چمن ورزشی شهر کوار بود که به صورت ناتمام باقی مانده است .

فرماندار شهرستان در این خصوص اظهار داشت: با توجه به دیدارهایی که با مدیر کل  ورزش و جوانان استان فارس داشته ایم به ما وعده داده شده است که پروژه فوق در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه خواهد رسید.

وی در پایان سخنان خود افزود: فارغ از اینکه تا کنون چقدر در احیا و اجرای حقوق شهروندی در جامعه موفق بوده ایم باید در راستای قدم نهادن جهت ارتقاء و پیشرفت ستاد صیانت از حقوق شهروندان در سطح شهرستان کوار نهایت  همیت خود را به کار بندیم و تلاش کنیم با رفع مشکلات ترافیکی شهر کوار، به اتمام رساندن پروژه زمین ورزشی چمن مصنوعی ، حل معضل ورودی بیمارستان و غیره گام های موثر در راستای توجه نمودن به حقوق همشهریان و جلب رضایت آنان نمائیم چرا که حق هر شهروندی است تا زمینه‌های رشد، رفاه و آسایش وی فراهم گردد.

 

 

 

 

 

 


تاریخ ثبت خبر: 1397/8/15
تاریخ وقوع خبر: