شرح خبر


'../NewsImages/7820cf9d1b86afcf8b7e1041549ce349.jpg' فرماندار شهرستان کوار : رفع چالش ها در حمایت از سرمایه گذاران نقطه عطف توسعه اشتغالزایی و کاهش بیکاری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ، جلسه ی بررسی چالش ها و مشکلات اولین و بزرگترین مجموعه کشتارگاهی استان فارس به ریاست اشکان کاظمی فرماندار شهرستان و باحضور نماینده سرمایه گذار و روسای ادارات و نهادهای مرتبط در محل فرمانداری برگزار گردید. 

کاظمی فرماندار کواردر این جلسه با اشاره به خشکسالی های اخیر و روند کاهش راندمان بهره برداری از زمین های زراعی اذعان داشت: متاسفانه در سال های اخیر بر اثر کاهش نزولات جوی در کشور و بروز خشکسالی های مداوم و بهر ه برداری بی رویه از آبهای زیرزمینی ، زمین های زراعی بصورت گذشته قابل بهره برداری نیستند که این امر خود موجب مهاجرت بی رویه کشاورزان و روستائیان به شهر ها و گسترش حاشیه نشینی گردیده است.

وی در این راستا اظهار نمود: شهرستان کوار نیز از این امر مستثنی نیست و هر سال بیش از سال قبل شاهد خشکسالی و کم آبی چاههای زراعی می باشد و اگر این روند ادامه یابد شاهد کوچ روستائیان و کشاورزان به شهر ها خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار با تاکید بر جایگاه شهرستان در زمینه کشاورزی و دامپروری ، گفت: شهرستان کوار علاوه بر اینکه قطب کشاورزی استان بحساب می آید از لحاظ دامداری و دامپروری نیز جایگاه خاصی در سطح استان دارد بطوریکه در زمینه تولید گوشت قرمز مقام اول استان را بخود اختصاص داده است؛ لکن می طلبد با برنامه ریزی و آینده نگری و ارائه راهکارهای کاربردی زمینه ای فراهم گردد تا بتوان از  قابلیت های موجود شهرستان در جهت جذب سرمایه گذاران و متعاقبا توسعه اشتغالزایی بهره برد.

وی افزود: بر همین اساس تلاش گردیده تا با جذب سرمایه گذار خارجی شرایط احداث اولین و بزرگترین مجموعه کشتارگاهی استان فارس در شهرستان کوار فراهم آید و بدین نحو بتوانیم  تعداد زیادی از جوانان وافراد جویای کار را از معضل بیکاری نجات دهیم؛ بنابراین باید با همکاری و هماهنگی کلیه دستگاههای اجرایی چالش ها و مشکلات موجود را از میان برداریم و با حمایت همه جانبه کوشش نمائیم این پروژه به سرانجام برسد.

در ادامه این جلسه مسائل و مشکلات موجود بررسی و راهکارهای لازم ارائه گردید.

گفتنی است این پروژه با سرمایه اولیه 40 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 18 هکتار احداث خواهد شد که بطور متوسط روزانه 600 رأس گاو و 1000 ذبح دیگر مشتمل بر طیور و ... را در برمی گیرد و زمینه اشتغال 200 نفر را بصورت مستقیم فراهم می آورد.

 

 

 

 

 

 


تاریخ ثبت خبر: 1397/9/15
تاریخ وقوع خبر: