شرح خبر


'../NewsImages/b557f5f412f396b9c653d3dfbddf7b2f.jpg' فرماندار شهرستان کوار در دیدار با مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس: تحکیم بنیان خانواده مهم ترین محور تمرکز ما در حوزه بانوان است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ، صبح امروز (سه شنبه) اشکان کاظمی فرماندار شهرستان کوار به همراه مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری با دستغیب  مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار کاظمی فرماندار کوار به تشریح جایگاه و پتانسیل های موجود در سطح شهرستان و ارائه آمار و ارقام قابلیت ها و آسیب های موجود پرداخت و گفت: علیرغم دیدگاههای رایجی که در مورد شهرستان وجود دارد کوار از پتانسیلها و ظرفیت های مثبت قابل توجهی برخوردار است که می توان با استفاده از این منابع جایگاه شهرستان کوار  را در حوزه های مختلف تثبیت کرد و ارتقا بخشید.

وی افزود: برای رسیدن به این هدف ، مهمترین عامل، کاهش بروز آسیب های موجود در جامعه و زمینه سازی در راستای تحکیم بنیان خانواده هاست و این امر میسر نمی شود مگر بواسطه تجزیه و تحلیل مسائل و مشکلات پیش روی بانوان بعنوان رکن اصلی و اساسی خانواده و ارائه راهکارهای کاربردی در جهت کاهش این مشکلات.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار تصریح کرد: ما باید آموزش و پژوهش را د ر رأس کارخود قرار دهیم تا بتوانیم با فرهنگ سازی و توسعه راهکارهای کاربردی استرس ، اضطراب و سایر آسیب ها   را از دامان خانواده ها بزدائیم.

کاظمی فرماندار کوار  همچنین خاطر نشان ساخت: استراتژی ما در جهت تحکیم بنیان خانواده تدوین طرحی جامع و کامل جهت بانوان است؛ بنابراین نیاز است طرح ها و برنامه هایی با همکاری و مشارکت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و فرمانداری تنظیم و تدوین شود تا بتوان از آن در کاهش آسیب های اجتماعی و متعاقبا شکوفا سازی و تقویت جامعه گام برداریم.

در ادامه دستغیب مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس اجرای برنامه های مشاوره ای متعدد را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که میان معاونت رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده و  دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ها منعقد گردید ؛امور بانوان و خانواده استانداری  اقدام به آموزش مربیان جهت پیاده سازی طرح تاب آوری اجتماعی نموده است که با این اقدام خواهیم توانست درصد بروز آسیب های متعدد در سطح اجتماع را کاهش داد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: بر این اساس ما آمادگی لازم جهت اعزام مربیان آموزش دیده این حوزه بمنظور برگزاری کارگاه آموزشی یکروزه جهت ارتقا تاب و توان اجتماعی بانوان شهرستان کوار را داریم .

وی با تاکید بر نقش آموزش در کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: آموزش نقش بسیار مهمی می تواند بازی کند بگونه ای که با انجام برنامه های آموزشی متعدد شاهد تحولی شگرف در حوز های مختلف خواهیم بود.

دستغیب مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس در ادامه گفت: لازمه مقابله با هر چیزی کشف علل بروز آن است و برای این منظور باید تحقیقات خود را بصورت پژوهشی و میدانی دنبال نمود.

در پایان این دیدار و پس از بحث و تبادل نظر تصمیاتی در راستای ارتقا وضعیت بانوان شهرستان کوار اتخاذ گردید.


تاریخ ثبت خبر: 1397/9/13
تاریخ وقوع خبر: