شرح خبر


'../NewsImages/40490a9fcb22f28064cb8701354a9b7f.jpg' شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کوار به ریاست معاون فرماندار تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  شهرستان کوار،صبح امروز (شنبه) شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کوار  به ریاست  ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری  و با حضور سایر اعضای این شورا با دستور کار بررسی دستورالعمل اجرایی پیشگیری و آمادگی مقابله با حوادث طبیعی فصلی ناشی از بارش برف و باران و تغییرات نابهنگام جوی در فصل سرما و نیز بررسی عملکرد کارگروههای تخصصی مدیریت بحران تشکیل جلسه داد.

ناهید معاون فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به دستور کار جلسه گفت : پیشگیری مهمترین اقدام در مواجهه با خطرات ناشی از حوادث احتمالی است ، بنابراین روسای کارگروههای تخصصی چهارده گانه مدیریت بحران باید بمنظور آمادگی کامل و داشتن هماهنگی و نیز پیشگیری از هرگونه موازی کاری بموقع جلسات خود را تشکیل داده تا در مواقع بحران دچار مشکل نگردند.

معاون فرماندار در ادامه سخنان خود عنوان کرد: پاسخگو بودن و انضباط لازم در خدمت‌رسانی به مردم از اولویت‌های مقاطع بحرانی است؛ بنابراین کلیه ادارات و نهادها موظف هستند نسبت به ارائه لیست رده های پاسخگو در مواقع حساس و ضروری اقدام نمایند.

ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با اشاره به نقش حساس ادارات خدمات رسان خواستار حفظ آمادگی کامل نیروهای ادارات خدمات رسان در روزهای سرد زمستان برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی شد و تاکید کرد: برنامه کشیک ادارات خدمات رسان نظیر شهرداری،آب، برق ، گاز و مخابرات  و ... باید مشخص باشد و به کلیه نیروها ابلاغ شود.

وی همچنین به اعلام گزارش هواشناسی مبنی بر کاهش شدید دما تاکید نمود و اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان کوار از لحاظ کشت محصولات کشاورزی در تمام فصول سال فعالیت دارد جهاد کشاورزی شهرستان باید نسبت به بیمه کردن محصولات کشاورزی کشاورزان تمهیدات لازم را بیندیشد. 

معاون فرماندار شهرستان در ادامه با اشاره به این نکته که ضرورت آموزش به مردم و جوانان از پيش نيازهاي تقويت برنامه هاي جمعيت هلال احمر است ، گفت :بخشداران با همکاری هلال احمر به صورت مداوم دوره های آموزشی برای دهیاران برای مقابله با بحران های احتمالی برگزار کنند تا آنان نیز نسبت به آگاهسازی مردم وارد عمل شوند.

وی افزود: نیاز است جمعیت هلال احمر استان تجهیزات و امکانات امدادی موجود بویژه چادر در سطح شهرستان را برای استفاده در مواقع ضروری به روز کنند و از لحاظ کمیت بر تعداد آنها بیفزاید.

معاون فرماندار شهرستان با  تاکید بر  سوابق گذشته شهرستان مبنی بر بروز زلزله خاطر نشان ساخت: نیاز است کلیه ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان نسبت به بیمه نمودن ساختمان های اداری خود در برابر وقوع زلزله اقدام نمایند.

در ادامه حاضرین به بیان گزارشی از اقدامات و تجربیات سالهای گذشته خود و همچنین تمهیدات اندیشیده شده و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت کاهش خسارات و صدمات احتمالی ناشی از بلاهای طبیعی به ویژه در ایام فصل سرد سال پرداختند.

 

 

 

 

 

 


تاریخ ثبت خبر: 1397/8/12
تاریخ وقوع خبر: